Chat with us, powered by LiveChat

Zamów dziś kurierem DHL - dostawa już w poniedziałek!

Amunicja ASG 0,43 g i cięższa

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
 1. Popularność
 2. Największa obniżka
 3. Cena (Od najniższej)
 4. Cena (Od najwyższej)
 5. Ocena (Od najniższej)
 6. Ocena (Od najwyższej)
 7. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
 8. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
 9. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
 10. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Cena
Zastosuj
Kolor kulek
Biodegradowalne
Tracer (smugowe)

10 produktów

 1. Brak towaru

 2. Brak towaru

10 produktów

Schowaj Czytaj więcej

W zależności od rodzaju posiadanego sprzętu i jego mocy możemy potrzebować kulki ASG 0,43 g. lub też cięższe. Aby zachować prawidłowy tor lotu kulki i uniknąć dużego rozrzutu strzału, szczególnie na dłuższym dystansie, warto rozważyć stosowanie ciężkich kulek ASG. Im cięższa będzie kulka, tym stabilniejszy i bardziej powtarzalny tor lotu uda nam się uzyskać, co ze wzrostem odległości będzie coraz bardziej widoczne – szczególnie jeśli dobierzemy zbyt lekkie kulki. Jednak, aby uzyskać takie wyniki, musimy posiadać sprzęt o odpowiedniej mocy. Do stosowania kulek ASG 0,43 g. lub cięższych sugerowane jest, aby replika miała moc przynajmniej w okolicach 550 FPS. Taka moc występuje w niewielu seryjnie produkowanych karabinkach. Najczęściej można spotkać zestawy do modyfikacji sprzętu pozwalające uzyskać większe prędkości wylotowe. Ze względu na dosyć często wprowadzane limity mocy podczas zabaw ASG, stosunkowo rzadko można spotkać tak silne karabinki szturmowe.

Gdyby tak duże prędkości wylotowe były stosowane w karabinkach szturmowych, rozgrywka mogłaby się stać zbyt bolesna w momencie trafienia. Najczęściej spotyka się je w zmodyfikowanych replikach karabinków wyborowych. Takie zabiegi pozwalają zwiększyć maksymalny dystans efektywnego strzału. Aby uzyskać stabilny lot kulki, potrzebujemy właśnie ciężkie kulki ASG, które nie będą tak podatne na zmianę toru lotu – chociażby od panującego na zewnątrz lekkiego wiatru. Stabilny tor lotu kulki pomoże w regulacji przyrządów celowniczych stosowanych przy strzelaniu na nieco większej odległości. Odpowiedni dobór kulek może zapobiec niechcianemu nadwyrężaniu sprzętu. Kulki cięższe najczęściej sprzedawane są w nieco mniejszych opakowaniach, ponieważ repliki karabinów snajperskich rzadko kiedy mają bardzo duże zasobniki na kulki, a strzelanie z takich sprzętów nastawione jest bardziej na precyzję pojedynczego strzału.
Chcąc zadbać o środowisko, możemy również zakupić kulki ASG 0,43 g., które będą biodegradowalne, co pomoże zapobiegać niepotrzebnemu zaśmiecaniu terenu. Na części większych imprez Airsoftowych kulki, które ulegną po pewnym czasie degradacji, są wręcz wymagane. Skład takiego rodzaju kulek pozwala na rozłożenie się ich w środowisku naturalnym pod wpływem wilgoci. W zależności od konkretnych producentów okres, w jakim kulki się rozłożą, może wynosić od pół roku do roku. Ze względu na precyzyjny charakter karabinów wyborowych, aspektem wymagającym uwagi w przypadku kulek biodegradowalnych będzie ich właściwe przechowywanie, aby proces degradacji nie rozpoczął się zbyt wcześnie, przez co zniekształcona kulka załadowana do lufy naszego karabinku mogłaby spowodować zacięcia. Niezależnie jednak, czy poszukujemy kulek ASG 0,43 g., czy też cięższych, zapraszamy do zapoznania się z ofertą Militaria.pl, w której znajdują się zarówno zwykłe kulki plastikowe, jak i biodegradowalne.