Wybierz "Paczka w Weekend" i zamów z dostawą w sobotę

00 g 00 m 00 s

Łuki klasyczne i sportowe

Filtry i sortowanie
Close
Sortuj
Sortowanie
 1. Popularność
 2. Największa obniżka
 3. Cena (Od najniższej)
 4. Cena (Od najwyższej)
 5. Ocena (Od najniższej)
 6. Ocena (Od najwyższej)
 7. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
 8. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
 9. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
 10. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Okazje
Cena
Zastosuj
Typ łuku
Celownik
Uchwyt na kołczan

17 produktów

 1. (3)
  Wysyłka: Natychmiast
  499,00 zł
 2. (1)
  Wysyłka: Natychmiast
  469,00 zł 500,00 zł
 3. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  469,00 zł 500,00 zł
 4. (0)
  Wysyłka: Natychmiast
  469,00 zł 500,00 zł

17 produktów

Schowaj Czytaj więcej

W tej kategorii znajdziesz duży wybór klasycznych łuków sportowych, wykonanych z najwyższych jakościowo materiałów takich jak drewno i kompozyt. Dzięki prostej budowie gwarantującej łatwą obsługę i niską awaryjność łuki tradycyjne polecane są zarówno dorosłym, jak i młodszym strzelcom. Doskonale sprawdzą się jako alternatywna forma rozrywki na świeżym powietrzu oraz ciekawe hobby. Szeroka gama modeli o różnej sile naciągu pozwala na znalezienie kompromisu pomiędzy maksymalnym zasięgiem strzału a siłą wymaganą do napięcia cięciwy.

Drewniane łuki o klasycznej konstrukcji to narzędzia znane jeszcze z czasów pierwotnych. Początkowo wykorzystywane były do celów łowieckich oraz militarnych z czasem natomiast i sportowych. Łuki tradycyjne charakteryzuje prosta konstrukcja, klasyczny łuk składa się z łęczyska (wykonanego z elastycznego materiału powracającego do pierwotnego kształtu po odkształceniu) oraz cięciwy, gwarantującą łatwą obsługę wraz z niską awaryjnością. Strzał z łuku jest praktycznie bezgłośny, a strzała potrafi przebić cel na dystansie do kilkudziesięciu metrów.

Współczesne łuki klasyczne wykonane są przy użyciu zarówno tradycyjnych materiałów takich jak drewno, jak i syntetycznych kompozytów zapewniających wysoką wytrzymałość i niewielką wagę. Ponadto majdan wyprofilowany jest ergonomiczne, aby zapewnić wygodne ułożenie podczas oddawania strzału. Drewniane łuki tradycyjne i wykonane z innych tworzyw wykorzystywane są obecnie głównie w celach sportowych oraz rekreacyjnych. Stając się ciekawym i niestandardowym sposobem na spędzie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Poza nowoczesnymi konstrukcjami w ofercie znajdują się również inspirowane grą Valheim luki klasyczne.