Zamów do Paczkomatu z odbiorem w sobotę!

Stazy taktyczne i opaski uciskowe (CAT, Soft)

Filtry i sortowanie
Close
Popularność
  1. Popularność
  2. Cena (Od najniższej)
  3. Cena (Od najwyższej)
  4. Ocena (Od najniższej)
  5. Ocena (Od najwyższej)
  6. Ocena (Od najrzadziej ocenianych)
  7. Ocena (Od najczęściej ocenianych)
  8. Data wprowadzenia (Od najstarszego)
  9. Data wprowadzenia (Od najnowszego)
Dostępność
Okazje
Cena
Zastosuj

5 produktów

5 produktów

Schowaj Czytaj więcej

Stazy taktyczne to elementy specjalistycznego wyposażenia medycznego. Są to specjalnie zaprojektowane opaski uciskowe, które umożliwiają szybkie i skuteczne udzielenie pierwszej pomocy w przypadku rozległych krwotoków kończyn. Stazy to obowiązkowy element wyposażenia medycznego żołnierzy i służb mundurowych. W ofercie sklepu Militaria.pl znajdziesz stazy CAT, stazy SOFT oraz stazy treningowe. 

Często wybieranym rodzajem wojskowej opaski uciskowej jest staza taktyczna CAT (Combat Application Tourniquet). Staza ta została opracowana specjalnie na potrzeby jednostek wojskowych. CAT charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i odpornością, a także łatwością użycia względem zranionej kończyny. Staza CAT jest wyposażona w specjalne zaczepy i mechanizmy, które umożliwiają szybkie i precycyjne założenie stazy w miejscu krwotoku. Stazy taktyczne CAT są nieodzownymi elementami ratującymi życie, szczególnie w sytuacji, w której udzielenie pomocy w maksymalnie krótkim czasie jest kluczowe. 

Innym rodzajem staz taktycznych jest staza SOFT (Specjal Operations Forces Tactical Tourniquet, również SOFFT). Staza SOFT to elastyczna opaska uciskowa wyposażona w system zaciskowy, który umożliwia kontrolę krwawienia poprzez uciskanie naczyń krwionośnych. W porównaniu z CAT jest lżejsza, dlatego też często wybierana jest przez służby ratownicze i medyczne. Nie oznacza to jednak, że nie jest wykorzystywana przez wojsko. Stazę SOFT z uwagi na prostotę obsługi można z powodzeniem wykorzystać do udzielenia samopomocy – z łatwością można założyć ją jedną ręką. 

Zarówno stazy CAT, jak i stazy SOFT sprawdzą się także w użytku cywilnym. Szczególnie polecamy je entuzjastom survivalu i bushcraftu, jak również wszystkim miłośnikom górskich wędrówek i nie tylko. Osobom przebywającym w terenie polecamy uzupełnić ekwipunek o ładownicę na stazę taktyczną. Dzięki ładownicy będziesz mieć pewność, że staza znajduje się w łatwo dostępnym miejscu i szybko będziesz w stanie udzielić pomocy sobie lub innej osobie.  

Stazy taktyczne projektowane są z myślą o szybkim udzieleniu pomocy medycznej i zatrzymaniu krwotoku nawet w najtrudniejszych warunkach. Możesz być więc pewien, że to wyposażenie medyczne o wysokiej jakości. W naszym asortymencie znajdziesz modele producentów wyposażenia wojskowego, takich jak: Tactical Medical Solutions czy CAT Resources. Jeśli szukasz środków medycznych, które sprawdzą się nawet na polu bitwy, wybierz produkty z asortymentu Militaria.pl

Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49