Fajna lekka kamizeleczka do swobodniejszych zadań. Posiada miejsce na płyty balistyczne, fabryczne ładownice uniwersalne na magazynki do AR15 i AK. Solidne wykonanie które dopiero mogłem ocenić na żywo. Dodatkowym plusem była kieszeń na klatce piersiowej zapinana rzepem. Wygarnieta na promocji i z punktami KSK
Kamizelka taktyczna Plate Carrier wykonana z wysokiej jakości poliestru Oxford charakteryzującego się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Materiał od wewnątrz został dodatkowo pokryty powłoką PVC, aby zwiększyć jego odporność na wilgoć. Pasy naramienne zrobione są z elastycznego i trwałego tworzywa TPE.
Na panelu przednim umieszczono płaską kieszeń zapinaną na rzep oraz moduł z trzema uniwersalnymi ładownicami na magazynki karabinowe. Elastyczna linka typu Shock-Cord zakończona wygodnym uchwytem zapobiega przypadkowemu wysunięciu się magazynków, jednocześnie zapewniając do nich swobodny dostęp.
Z przodu, na wysokości klatki piersiowej oraz z tyłu na plecach naszyto panele velcro umożliwiające przytwierdzenie dowolnych emblematów np. flagi państwowej, godła jednostki lub Morale Patches. Taśmy PALS umiejscowione na froncie, bokach oraz z tyłu pozwalają na mocowanie oporządzenia w systemie MOLLE.
Kamizelka zapinana jest od przodu przy pomocy trzech mocnych rzepów. Model wyposażono w wygodne szelki oraz system szybkiego zakładania i zdejmowania w postaci elastycznych pętli, które zlokalizowano z tyłu. Pas cummerbund połączono z tyłu elastycznymi pętlami, zwiększając w ten sposób komfort użytkowania oraz swobodę ruchów. W górnej części panelu tylnego umieszczony został chwyt ewakuacyjny mogący służyć również jako uchwyt do przenoszenia.
WASP I to innowacyjna linia kamuflaży typu PHANTOMLEAF® CIV-TEC®, zaprojektowana specjalnie dla firmy MIL-TEC®. Wzory maskujące PHANTOMLEAF® powstają dzięki zaawansowanej analizie cyfrowej obrazu terenu, w jakim dany wariant ma zapewnić maskowanie. Zastosowany algorytm uwzględnia też ruch i inne zmienne, dzięki czemu wzory te mają dobre właściwości adaptacyjne w szerokim zakresie warunków. Jednocześnie kamuflaże PHANTOMLEAF® są na tyle charakterystyczne, że gwarantują dobrą identyfikację „swój-obcy” w ramach grupy żołnierzy na polu walki lub podczas rozgrywki ASG.
Wariant WASP I Z1B najlepiej sprawdzi się na obszarach skalistych z niską pokrywą roślinną, takich jak tundra czy partie gór powyżej linii drzew. Znajdzie też zastosowanie na terenie tych miast i obiektów przemysłowych, gdzie dominują konstrukcje z betonu i stali. Zachowuje skuteczność także przy częściowym pokryciu terenu śniegiem.
Dane techniczne
Kamuflaż: Phantomleaf WASP I Z1B
Materiał:
- poliester Oxford pokryty PVC (panele przednie i tylne)
- tworzywa TPE (pasy naramienne)
Rozmiar: uniwersalny
Producent: Mil-Tec, Niemcy
Militaria.pl jest oficjalnym dystrybutorem marki Mil-Tec.
Mil-Tec to marka stworzona przez firmę Sturm Handels GmbH, która od 1971 roku specjalizuje się w produkcji i dystrybucji odzieży oraz sprzętu outdoorowego i taktycznego. Korzystając z doświadczenia w pracy z nadwyżkami wojskowymi i jednocześnie rozwijając własne, nowoczesne rozwiązania - jak linia cywilnych kamuflaży Phantomleaf® - firma zyskała renomę producenta wysokiej jakości sprzętu w atrakcyjnej cenie. Marka dba o etyczne standardy w krajach produkcji, aktywnie wspierając inicjatywę "Social Fair". Ciekawostką jest oferta replik historycznych mundurów i wyposażenia wojskowego, cieszących się uznaniem wśród kolekcjonerów i rekonstruktorów.
| System szybkiego zrzutu kamizelki | Nie |
|---|---|
| Kieszenie na wkłady balistyczne | Tak |
| Ilość ładownic | 3 |
| Zapięcie | Rzep |
| Typ kamizelki | Plate Carrier |
| Materiał główny | 100% Oxford 600D |
| Kolor/kamuflaż | Kamuflaż |
| Liczba kieszeni | 1 |
| Kamuflaż | Phantomleaf WASP I Z1B |
| Panel velcro | Tak |
| Kompatybilność z molle/pals | Tak |
| Regulacja | Tak |
| EAN | 4046872424540 |
| Kod producenta | 13463265 |
| Producent | Mil-Tec |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Liczba opinii: 3
-
-
Używałem tej kamizelki taktycznej ponad rok. Jak za te pieniądze spełnia oczekiwania. System szybkiego zakładania i zdejmowania jest na mocne rzepy przez co dosyć głośno go słychać i trzeba trochę siły włożyć żeby go odpiąć. Kiszeń wewnętrza pod panelem bardzo duża na spokojnie wejdzie telefon, to wielka zaleta. Pasy naramienne wykonane z wysokiej jakości gumy termoplastycznej. Kolor oliwkowy w ciemnym odcieniu również na plus. Kamizelka godna polecenia.
-
Jestem dosyć drobnej postury więc mocno ubolewam nad ograniczona możliwością regulacji na ramionach. Po włożeniu płyt kamizelka trochę zaczyna obwisac przec co plyty nie znajdują się na klatce piersiowej tylko na bebzolu. Nie jest to wielki problem dopóki nie chcesz używać pasa taktycznego z jakim kolwiek szpejem. Wentylacja nie istnieje. Kieszeń na płyty jest nie do końca wymiarowa ( płyta 30x25 jeździ w środku jak chce). Używam jej już drugi rok I poza powyższymi wadami kamizelka jest całkiem niezła jak dla poczatkujacogo, szwy się nawet trzymaja, ładownice ladownicuja, użyte materiały też całkiem wytrzymałe.
Brak opinii
