Luneta celownicza Hawke Airmax 6-24x50 WA SF AMX IR o zmiennym powiększeniu (od 6 do 24 razy) i 50 mm obiektywem. Soczewki celownika są wielokrotnie powlekane i zapewniają doskonałą czystość obrazu.
Zobacz poradnik jak przystrzelać lunetę:
Wytrzymały aluminiowy tubus o średnicy 30 mm został wypełniony suchym azotem, co zapobiega wewnętrznemu zaparowaniu soczewek. Wszystkie soczewki zostały powleczone powłokami antyrefleksyjnymi w technologii FMC (Fully Multi Coated), dzięki czemu zminimalizowano niepożądane odbicia i straty światła przechodzącego przez układ optyczny.
Luneta została wyposażona w podświetlony krzyż AMX. Podświetlanie krzyża celowniczego jest regulowane w 6 stopniach natężenia. Do zasilania układu wykorzystywana jest jedna bateria CR2032. Boczne wieżyczki regulacyjne z podziałką pozwalają na regulację krzyża celowniczego w pionie i poziomie z dokładnością 1/10 MRAD.
Boczne pokrętło umożliwia regulację paralaksy a dołączone do zestawu 4" boczne koło regulacyjne pozwala na bardzo precyzyjne ustawienie parametrów lunety.
W zestawie znajdują się metalowe osłony okularu typu flip-up, 4" boczne koło regulacyjne, 4" osłona przeciwsłoneczna, klucz, bateria CR2032 oraz ściereczka do czyszczenia.
Dane techniczne
Powiększenie: 6-24x
Średnica obiektywu: 50 mm
Pole widzenia (m/100m):
od 6,8 m dla powiększenia 6x
do 1,7 m dla powiększenia 24x
Odległość od oka: 102 mm
Długość całkowita: 378 mm
Waga: 770 g
Średnica tubusu: 30 mm
Krzyż: podświetlany AMX
Polecany montaż: wysoki
Producent: Hawke, UK
| Średnica obiektywu | 50 mm |
|---|---|
| Podświetlenie znaku celowniczego | Tak |
| Regulacja paralaksy | Boczne koło paralaksy |
| Średnica tubusu | 30 mm |
| Odległość od oka | 102 mm |
| Korekcja dioptryczna okularu | Tak |
| Powłoka antyrefleksyjna | Fully Multi Coated (FMC) |
| Wysokość montażu | Wysoki |
| Długość | 378 mm |
| Waga | 770 g |
| EAN | 5054492133215 |
| Kod producenta | 13321 |
| Producent | Hawke |
| EAN |