Luneta celownicza charakteryzująca się zmiennym przybliżeniem w zakresie 1-8x z obiektywem o średnicy 24 mm. Średnica tubusu wynosi 30 mm. Okular został wyposażony w regulację dioptrii w zakresie -3 do +2 co ułatwia użytkowanie osobom z wadą wzroku.
Lunetę wyposażono w podświetlany krzyż celowniczy Etched glass German #4. Siatka celownicza jest wytrawiona chemicznie bezpośrednio na powierzchni szkła znajdującego się w lunecie, dzięki czemu jest odporna na uszkodzenia. Krzyż numer 4 charakteryzuje się dwiema grubymi liniami poziomymi i jedną pionową, które tworzą ramę wokół centralnego, cieńszego krzyża. To ułatwia celowanie, gdyż grube linie pomagają szybko ustawić cel, a cienki krzyż pozwala na dokładne namierzenie. Jedną z największych zalet tego wzoru siatki to przede wszystkim dobra widoczność krzyża w każdych warunkach atmosferycznych i w słabym oświetleniu. Krzyż wyposażono w 11 - stopniowe podświetlenie z automatycznym wyłączeniem po 6 godzinach. Podświetlenie lunety zasila 1 bateria CR2032.
Korpus lunety wykonano z wytrzymałego na uszkodzenia mechaniczne i odpornego na korozję aluminium 6061 T6 natomiast pokrętła regulacji zostały wykonane z aluminium 7075 T6. Luneta została uszczelniona zgodnie z normą IP67, która zapewnia całkowitą ochronę przed wnikaniem pyłu oraz odporność na zanurzenie w wodzie do 30 minut na głębokość do 1 metra. Luneta jest odporna na wstrząsy do 750 g.
W lunecie zastosowano wypełnienie azotem, co zapobiega parowaniu soczewek przy zmianach temperatury otoczenia.
Dane techniczne
Powiększenie: 1-8x
Średnica obiektywu: 24 mm
Siatka Celownicza: Etched glass German #4
Regulacja krzyża celowniczego: 1 klik = 1/2 MOA
Zakres regulacji:
pionowo: 140 MOA
poziomo: 140 MOA
Pole widzenia (m/100): 41-5,1 m
Źrenica wyjściowa: 6,5 - 3,0 mm
Odległość od oka: 95 mm
Regulacja dioptrii: -3 do +2
Długość: 285 mm
Waga: 470 g
Producent: Vector Optics, PRC
Militaria.pl jest dealerem premium marki Vector Optics.
Vector Optics to producent optyki strzeleckiej i obserwacyjnej założony w 2007 roku przez Stephena Shena, którego celem było stworzenie w Chinach sprzętu dorównującego najlepszym światowym standardom. Marka działa dziś w ponad 80 krajach, oferując nie tylko lunety celownicze, lecz także lornetki i lunety obserwacyjne wykorzystywane przez myśliwych, strzelców sportowych oraz służby mundurowe. Produkty wyróżniają się solidną konstrukcją, pełną kontrolą jakości oraz autorską powłoką optyczną VePRO FMC, która poprawia transmisję światła i odporność w trudnych warunkach. Vector Optics zyskało uznanie na prestiżowych targach SHOT Show i IWA, umacniając swoją pozycję w świecie broni i optyki.
| Średnica obiektywu | 24 mm |
|---|---|
| Podświetlenie znaku celowniczego | Tak |
| Średnica tubusu | 30 mm |
| Odległość od oka | 95 mm |
| Korekcja dioptryczna okularu | -3 do +2 |
| Powłoka antyrefleksyjna | Multi Coated (MC) |
| Długość | 285 mm |
| Waga | 470 g |
| EAN | 5902543882844 |
| Kod producenta | VEC-10-043276 |
| Producent | Vector Optics |
| EAN |