Nie podoba mi się podświetlenie, ale poza tym za tę cenę to niezła luneta. Osobiście wymieniłem ją na droższą lunetę Hawke...
Luneta celownicza Walther 4-12x50 posiada zmienne powiększenie (od 4 do 12 razy) oraz 50 mm obiektyw. Soczewki celownika są wielokrotnie powlekane i zapewniają dobrą jakość obrazu.
Zobacz poradnik jak przystrzelać lunetę:
Specjalna regulacja ostrości zamieszczona na okularze oznacza większy komfort użytkowania dla osób z wadą wzroku.
Luneta została wyposażona w podświetlany siatkę celowniczą typu Mil-Dot i jest wodo- i wstrząsoodporna.
Celownik posiada regulację ostrości oraz położenia krzyża w pionie i w poziomie. Przesunięcie przy jednym przeskoku pokrętła regulacji krzyża wynosi 0,7 mm/10 m.
W komplecie znajduje się dwuczęściowy montaż na szynę 11 mm z wysuwanym stoperem.
Obudowa lunety wykonana jest z metalu w matowym wykończeniu, jej wypełnienie stanowi azot. Rozwiązanie takie polepsza jakość obrazu i zabezpiecza przed parowaniem szklanych soczewek.
Dane techniczne
Powiększenie: 4-12
Średnica obiektywu: 50 mm
Długość całkowita: 329 mm
Waga: 660 g
Średnica tubusu: 30 mm
Krzyż: Mil-Dot
Zasilanie: bateria 3V CR2032
Polecany montaż: średni
Producent: Walther&Umarex, Niemcy
Militaria.pl jest dealerem premium marki Umarex.
Umarex to niemiecka firma założona w 1972 roku, która należy do największych producentów wiatrówek, replik ASG i pistoletów alarmowych na świecie. Marka zasłynęła z wiernych replik broni palnej tworzonych na licencjach takich gigantów jak Glock, Heckler & Koch, Walther czy Beretta. W jej ofercie znajdują się także systemy treningowe T4E, amunicja, akcesoria oraz sprzęt obronny. Umarex wyróżnia się innowacjami, m.in. rewolucyjnymi wiatrówkami CO2 i systemem Fast Action. Dzięki globalnej dystrybucji produkty marki dostępne są już w kilkudziesięciu krajach. Pierwszy wielki sukces Umarex przyniosła nietypowa replika rewolweru sprzedawana w zestawie stylizowanym na książkę o Sherlocku Holmesie - produkt, który sprzedawał się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy rocznie.
| Średnica obiektywu | 50 mm |
|---|---|
| Podświetlenie znaku celowniczego | Tak |
| Regulacja paralaksy | Pierścień na obiektywie |
| Średnica tubusu | 30 mm |
| Odległość od oka | mm |
| Korekcja dioptryczna okularu | Tak |
| Powłoka antyrefleksyjna | Fully Coated (FC) |
| Wysokość montażu | Średni |
| Długość | 329 mm |
| Waga | 660 g |
| EAN | 4000844387097 |
| Kod producenta | 2.1513 |
| Producent | Umarex |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 5
-
-
W tej cenie jest naprawdę mało lunet o podobnych parametrach. Bardzo dobra luneta do wiatrówki, CO2 jak i również sprężynowej. POLECAM!
-
Jest to jedna z najlepszych w tym przedziale cenowym, rewelacyjny czysty obraz regulacja paralaksy już od 15 metra podświetlany krzyż przede wszystkim cienki rewolucyjna luneta zostawię jest już bateria jak również montaż z czystym sumieniem polecam używam tej lunety na karabinku Walther LGU strzela na zawodach Hft.
-
Bardzo dobra w tej cenie polecam na mocniejszych wiatrówkach nic się nie przestawia nie luzuje
-
Dobry celownik daje czysty obraz nic się z nim nie dzieje
Brak opinii