Obszerny, 3-osobowy namiot o konstrukcji tunelowej. Idealny na festiwal muzyczny, kemping i wyjazdy turystyczne. Sprawdzi się w trakcie wypadów w rejony, gdzie każdy gram bagażu ma ogromne znaczenie. Wyposażono go w przestronną sypialnię, którą pokrywa innowacyjny materiał z zaciemniającą technologią BlackOut. Warto także wspomnieć o praktycznym przedsionku, który zmieści bagaż, a nawet turystyczną kuchnię. Zastosowanie wejść po obu stronach przedsionka umożliwia wygodne korzystanie z jego przestrzeni.
Sypialnię wykonano z oddychającego poliestru, a zastosowanie technologii BlackOut sprawia, że w sypialni jest ciemno nawet w środku dnia. Technologia zapobiega także szybkiemu nagrzewaniu się wnętrza namiotu, co pozwala na dłuższy sen po wschodzie słońca. Efektywność wymiany powietrza wspierają otwory wentylacyjne.
W pełni zintegrowana podłoga chroni przed brudem i insektami. Wykonano ją z wodoszczelnego i trwałego poliester. Wodoodporność tropiku na poziomie 6000 mm H2O w zupełności wystarcza podczas letnich wakacji. Odpowiednią ochronę przed przemakaniem zapewniają również podklejane szwy.
Tropik wykończono powłoką UV Guard SPF50 chroniącą przed promieniowaniem ultrafioletowym i przedłużającą żywotność materiału. Warto także wspomnieć o impregnacji przeciwogniowej, dzięki której (w razie wystąpienia pożaru) namiot sam przestanie płonąć po odcięciu źródła ognia.
Aluminiowy stelaż i aerodynamiczna konstrukcja sprawiają, że namiot może być wykorzystywany w bardzo wietrznych warunkach.
Główne cechy:
- bardzo lekki namiot wyprawowy,
- sypialnia wyposażona w zaciemniającą technologię BlackOut,
- wydajna wentylacja wnętrza,
- wysoki poziom wodoodporności,
- impregnacja przeciwogniowa,
- ochrona przed promieniowaniem UV.
Dane techniczne
Ilość osób: 3
Liczba sypialni: 1
Konstrukcja: tunelowa
Tropik: poliester pokryty PU
Wodoodporność: 6000 mm
Sypialnia: poliester
Podłoga: poliester pokryty PU
Stelaż: aluminium
Wymiary: 4000 × 2000 × 1200 mm
Wymiary po spakowaniu: 400 × 200 × 200 mm
Waga: 3,7 kg
Producent: Coleman, USA
Militaria.pl jest dealerem premium marki Coleman.
Coleman to amerykańska marka z ponad 120-letnią tradycją, uznawana za pioniera w produkcji sprzętu turystycznego i kempingowego. Jej historia zaczęła się na początku XX wieku od innowacyjnej lampy naftowej o jasnym świetle, która szybko zyskała popularność. Dziś w ofercie znajdują się namioty, śpiwory, kuchenki i szeroka gama akcesoriów outdoorowych. Produkty Coleman wykorzystywano m.in. podczas II wojny światowej, trafiając na wyposażenie żołnierzy amerykańskich, co potwierdziło ich trwałość w ekstremalnych warunkach. Firma nieustannie rozwija swoje technologie, jak WeatherTec chroniący przed deszczem i wiatrem czy Coletherm - lekkie wypełnienie izolacyjne zapewniające komfort cieplny nawet w wilgoci. Lampy Coleman towarzyszyły także ekspedycjom arktycznym i himalajskim, gdzie ich niezawodność w niskich temperaturach stała się legendą wśród podróżników.
| Waga | 3700 g |
|---|---|
| Wymiary rozłożonego | 4000 × 2000 × 1200 mm |
| Wymiary złożonego | 400 × 200 × 200 mm |
| Wentylacja | Tak |
| Liczba osób | 3 |
| Liczba sypialni | 1 |
| Przedsionek | Tak |
| Materiał tropiku | Poliester + PU |
| Materiał sypialni | poliester |
| Materiał podłogi | poliester |
| Liczba wejść | 2 |
| Tropik | Tak |
| Konstrukcja namiotu | Tunelowy |
| Okno | Nie |
| Stelaż | Aluminium |
| Ochrona UV | Tak |
| Wodoodporność tropiku | 6000 mm/m2 |
| Kolor/kamuflaż | Wielokolorowy |
| EAN | 3138522113179 |
| Kod producenta | 053-L0000-2000035207-885 |
| Producent | Coleman |
| EAN |