Poręczny nóż outdoorowy zaprojektowany przez Joe Mangiafico. Doskonale sprawdzi się podczas wyprawy w teren jak i jako nóż EDC.
Klingę typu full-tang (z trzpieniem przechodzącym przez całą rękojeść) wykonano z japońskiej stali nierdzewnej VG10 o wysokiej odporności na stępienie, a jednocześnie niezbyt kłopotliwej w ostrzeniu. Ostrze wyprowadzono szlifem pełnym, płaskim.
Rękojeść stanowią okładziny z wytrzymałego laminatu G10 z naniesioną kolorową grafiką. Na końcu chwytu znajduje się otwór na linkę zabezpieczającą.
Codzienne przenoszenie noża ułatwia kydexowa kabura
Dane techniczne
Długość głowni: 72 mm
Grubość głowni: 3 mm
Stal: VG-10
Rękojeść: laminat G10
Długość całkowita: 173 mm
Waga z kaburą: 300 g
Producent: Boker, Niemcy
Militaria.pl jest dealerem premium marki Boker.
Boker to niemiecka marka nożownicza z tradycją sięgającą XVII wieku, znana z charakterystycznego logo z kasztanowcem – „Tree Brand”. Już w 1830 roku firma produkowała aż 2000 szabel tygodniowo, które trafiały na europejskie pola bitew. W XIX wieku rozszerzyła działalność na USA, Kanadę i Meksyk, tworząc rozpoznawalne filie. Dziś główna fabryka w Solingen specjalizuje się w ręcznie wykonywanych nożach kolekcjonerskich i użytkowych, także ze stali odzyskanej z historycznych obiektów, jak pancernik Tirpitz. Marka oferuje cztery linie: Boker Manufaktur Solingen, Boker Plus, Magnum i Arbolito. Produkty Boker są cenione przez kolekcjonerów, służby mundurowe i kucharzy na całym świecie.
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 72 mm |
| Grubość głowni | 3 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Bardzo dobra |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 173 mm |
| Stal ostrza | VG-10 |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Laminat G10 |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 300 g |
| EAN | 4045011224317 |
| Kod producenta | 02BO031 |
| Producent | Boker |
| EAN |