Bardzo lubię noże od CS dlatego nie mogłem odmówić sobie zakupu tego nerka.Rozmiar idealny,wykonany bardzo porządnie.Zawsze będę miał go przy sobie.Jestem bardzo zadowolony z zakupu na militaria.pl
lub zapisz się na powiadomienie o dostępności
Nóż Cold Steel Secret Edge
Nóż z głownią stałą o długości 89 mm i profilu Drop-Point, wykonaną ze stali AUS-8A. Rękojeść wykonana została z materiału Griv-Ex. Rozmiary noża i funkcjonalna kabura pozwalają na używanie jako neck-knife.
Klinga Drop-Point, stal AUS-8A
Szeroką głownię o profilu Drop-Point, wykonane zostało z japońskiej stali AUS-8A, która dobrze trzyma ostrość i łatwo można ją ponownie naostrzyć. Ostrze wyprowadzono szlifem płaskim. Na grzbiecie klingi umieszczono karbowanie pozwalające na oparcie kciuka (jimping).
Wytrzymała rękojeść, otwór na linkę, kabura
Rękojeść wykonano z wytrzymałego tworzywa Griv-Ex, które dzięki antypoślizgowej fakturze gwarantuje pewny chwyt nawet w trudnych warunkach terenowych. Otwory w konstrukcji rękojeści zmniejszają wagę noża, jednocześnie zachowując jego wytrzymałość. Na końcu uchwytu znajduje się otwór umożliwiający przeciągnięcie linki lub paracordu.
W komplecie znajduje się czarna kabura Secure-Ex, umożliwiająca multipozycyjne mocowanie do pasa lub elementów oporządzenia.
Najważniejsze cechy
- głownia o profilu Drop-Point
- stal AUS-8A
- rękojeść Griv-Ex
- kabura z Secure-Ex
Militaria.pl jest oficjalnym dystrybutorem marki Cold Steel.
Cold Steel to renomowana amerykańska marka noży, maczet i narzędzi taktycznych, założona w 1980 roku w Irving, Kalifornia. Firma zyskała popularność dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, takim jak rękojeści Kraton® i ostrza typu American Tanto, które doceniają służby mundurowe i miłośnicy militariów. Wprowadziła również własne stopy stali, takie jak San Mai III®, która zapewnia wysoką wytrzymałość i odporność na zużycie. Cold Steel opatentował mechanizm blokady ostrza Tri-Ad™ Lock, który gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Marka współpracuje z cenionymi knifemakerami, w tym z założycielem firmy Lynn C. Thompson oraz Andrew Demko, którzy swoją pasją i doświadczeniem wpływają na wysoką jakość produktów.
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 89 mm |
| Grubość głowni | 2,5 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 16,5 mm |
| Stal ostrza | AUS-8 |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Griv-Ex |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 68 g |
| EAN | 705442009986 |
| Kod producenta | CS-11SDT |
| Producent | Cold Steel |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Liczba opinii: 1
Brak opinii