Fajny noz, dobrze lezy w rece, wymiary bardzo poreczne. Grubosc tez bardzo okej. Kabura pasuje super. Moglby jedynie przyjsc naostrzony. Cena tez w porzadku.
Nóż typu neck, dedykowany do codziennego noszenia przy sobie (EDC). Prosta a zarazem wysoce funkcjonalna konstrukcja full-tang, zapewnia niezawodność w każdych warunkach. Częściowo ząbkowana głownia o profilu drop point została wykonana ze stali nierdzewnej 440 z czarną powłoką ochronną.
Oplot rękojeści wykonany z linki pozwala na wygodny chwyt podczas pracy z narzędziem. Dodatkowo karbowanie na grzbiecie noża pozwala na pewne oparcie kciuka. Na końcu rękojeści znajduje się otwór, który pozwala na przeplecenie linki zabezpieczającej przed zgubieniem. W zestawie znajduje się pochwa z tworzywa sztucznego.
Dane techniczne
Stal: 440
Długość ostrza: 105 mm
Ostrze: gładkie
Rękojeść: stal
Kabura: tworzywo sztuczne
Długość całkowita: 171 mm
Grubość głowni: 3 mm
Waga: 150 g
Producent: Master Cutlery, USA
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 105 mm |
| Grubość głowni | 3 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Niska |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 171 mm |
| Stal ostrza | 440 |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Stal |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 150 g |
| EAN | 805319064084 |
| Kod producenta | MU-1121GN |
| Producent | Master Cutlery |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 18
-
-
Nóż porządnie wykonany, naostrzony, kawal dobrej stali w reku. Jak się będzie sprawował dalej, zobaczymy. Pierwsze wrażenie całkiem nieźle. Polecam jak najbardziej za te pieniądze.
-
Nóż Master Cutlery Neck Knife 6.75" jest lekki, ostry i poręczny. Zajmuje mało miejsca, tak jak w opiniach poniżej linkę można wymienić np na paracord co zapewni lepszy chwyt, polecam.
-
Bardzo poręczny i cena atrakcyjna jako nóż zapasowy. Pochewka super. Ząbki na tak krótkim ostrzu niepotrzebne ale do przeżycia. Linka na rękojeści słabej jakości trzeba wymienić. Polecam
-
Poręczny, lekki, ostry nóż. Dobrze leży w dłoni. Plastikowa pochewka z klipsem daje radę. Sznurek można zastąpić bardziej wytrzymałem. Linki nigdy dość;) Polecam.
-
Minusy: linka oczywiście do wywalenia, też potwierdzam opinie innych, ja używam bez; ząbki na tak krótkim ostrzu są bez sensu. Plusy: cena - nie szkoda go do niczego, nawet brutalnych czynności; stal - wystarczająca jak za tą cenę; plastikowa pochewka z blokadą i klipsem - to jest rewelacja, połowa wartości nożyka moim zdaniem. Z takim nożem bez pochewki w sumie nie wiadomo co zrobić, a tutaj, jest w cenie. Fajny tani nożyk do wszystkiego, jak zginie albo się zniszczy to nie będzie szkoda.
-
Aktualizacja po roku używania. Kupiłem z ciekawości jako taka zabaweczka zapasowa ale tak się zdarzyło że był przeze mnie używany w wielu trudnych warunkach. Dla osób ni wtajemniczonych, stal 440 jaką mamy w tym nożu jest dla mnie zaskoczeniem, w tej cenie. Nie jest to najtańsza 420 tylko trochę lepiej. ostrzy się bardzo łatwo, świetne ostrze do nauki dla początkujących na nawet najtańszych osełkach. Linki polecam na starcie zerwać i używać go albo bez nich albo zakręcić swoje solidne. piłka bezsensowna według mnie w tak małym nożu, o krótkim ostrzu. tępi się dość szybko ale i po naostrzeniu nie jest ostry jak brzytwa, natomiast jako najtańszy sensowny nóż do EDC według mnie warto, ostrzyć najlepiej ostrzałką prętową a gdy ostrze umrze jak najbardziej można na kamieniu robić nowe trzeba tylko umieć. W tej cenie? POLECAM
-
linka jest słabej jakości bezsensowne są te ząbki na dole przeszkadzają tylko jako produkt za 39,99 zł jest dobry lecz ostrzegam przed kupowanie w sklepach takich jak brico marche na półce z logiem militaria pl kupiłem ten nóż za ponad 50 zł nie polecam takiego kupowania lecz przez Internet o wiele bardziej się opłaca nóż przypiąłem sobie do plecaka i jest to mój nóż awaryjny
-
do rozcinania kopert swietnie sie nadaje
-
Nóż solidny, ładny i ostry po wyjęciu z pudełka (nie wiem jak z tym będzie później i jak się będzie ostrzył) Sznurki słabej jakości ale to da się wymienić samo ostrze naprawdę fajne i godne uwagi. Polecam
-
Nóż do mnie przyszedł lekko porysowany, ale dość ostry. Linka jest słabej jakości więc polecam wymienić na paracord, który można kupić na tej stronie za 2zł. Ogólnie nóż jest całkiem niezły jak za taką cenę.
-
Nóż bardzo ładny i poręczny. Osobiście polecam zmianę linki na paracord, który można na tej stronie kupić za 2 zł, ponieważ, ta która przychodzi z nożem ewidentnie nie jest zbyt dobra.
-
Dobry nóż, osobiście zmieniłem tylko paracord. Polecam
-
Bardzo lekki i wygodny polecam
-
Lekki, poręczny, w sam raz
Brak opinii