Nóż Mil-Tec US M10 Bayonet
Replika bagnetu M7 z pochwą M10/M16. Bagnet M10 to nowsza wersja słynnego M7 używanego na karabinach M16 podczas wojny w Wietnamie. Sprawdzi się w różnego rodzaju rekonstrukcjach historycznych oraz zastosowaniach survivalowo-outdoorowych.
Głownię o profilu Spear-Point wykonano z wysokiej jakości stali nierdzewnej, ostrze wyprowadzono szlifem płaskim częściowym. Całość pokryto odporną na zarysowania powłoką, która zwiększa odporność na korozję i zmniejsza niepożądane w niektórych przypadkach odblaski.
Wyprofilowana rękojeść noża zrobiona jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego o antypoślizgowej fakturze - gwarantuje to pewny chwyt, nawet gdy dłonie są mokre lub ubrane w rękawice taktyczne. Rękojeść zamyka stalowy jelec zabezpieczający dłoń przed zsunięciem się na ostrze oraz stalowa głowica w tylnej części, którą można zastosować w roli polowego młotka.
Do noża dołączono solidną, polimerową pochwę umożliwiającą przenoszenie noża przy pasie.
Dane techniczne
Długość głowni: 170 mm
Stal: nierdzewna
Rękojeść: tworzywo sztuczne
Długość całkowita: 300 mm
Waga: 350 g
Producent: Mil-Tec, Niemcy

Militaria.pl jest oficjalnym dystrybutorem marki Mil-Tec.
Mil-Tec to marka stworzona przez firmę Sturm Handels GmbH, która od 1971 roku specjalizuje się w produkcji i dystrybucji odzieży oraz sprzętu outdoorowego i taktycznego. Korzystając z doświadczenia w pracy z nadwyżkami wojskowymi i jednocześnie rozwijając własne, nowoczesne rozwiązania - jak linia cywilnych kamuflaży Phantomleaf® - firma zyskała renomę producenta wysokiej jakości sprzętu w atrakcyjnej cenie. Marka dba o etyczne standardy w krajach produkcji, aktywnie wspierając inicjatywę "Social Fair". Ciekawostką jest oferta replik historycznych mundurów i wyposażenia wojskowego, cieszących się uznaniem wśród kolekcjonerów i rekonstruktorów.
Typ noża | Z głownią stałą |
---|---|
Styl | Militarno-taktyczny |
Długość głowni | 170 mm |
Profil głowni | Spear-point |
Rodzaj ostrza | Gładkie |
Gatunek stali | Nierdzewna |
Odporność na stępienie | Niska |
Odporność na korozję | Bardzo dobra |
Sposób otwierania | Ostrze stałe |
Długość całkowita | 300 mm |
Typ blokady | Ostrze stałe |
Materiał rękojeści | Tworzywo sztuczne |
Klips do noszenia | Nie |
Kabura w komplecie | Tak |
Waga | 350 g |
EAN | 4046872334047 |
Kod producenta | 15477000 |
Producent | Mil-Tec |
EAN |