Lekki i poręczny nóż rzeźniczy z serii Hunting, przeznaczony do obróbki mięsa.
Głownia noża została wykonana z recyklingowanej stali nierdzewnej 10C28Mo2 o grubości 2,3 mm zahartowanej do twardości 56,5 HRC. Ostrze wyprowadzono szlifem pełnym płaskim. Zakrzywiona krawędź poprawia właściwości tnące. Zaoblony czubek minimalizuje ryzyko przebicia obrabianego mięsa i tkanek, a użycie stali nierdzewnej eliminuje ryzyko wystąpienia korozji i umożliwia operowanie nożem w wilgotnym środowisku.
Rękojeść wykonana z polimeru w kolorze Burnt Orange, została wyposażona w antypoślizgową powierzchnię, oraz niewielki jelec, który chroni przed zsunięciem się dłoni na ostrze podczas pracy. Jaskrawy kolor rękojeści ułatwia znalezienie noża w warunkach ograniczonej widoczności.
W komplecie znajduje się praktyczna pochwa wykonana z tworzywa sztucznego o żebrowanej konstrukcji, co znacząco ułatwia utrzymanie jej w czystości.
Dane techniczne
Kolor: Burnt Orange
Długość głowni: 164 mm
Grubość głowni: 2,3 mm
Stal: nierdzewna 10C28Mo2
Rękojeść: guma TPE
Długość całkowita: 292 mm
Waga: 122 g
Producent: Mora, Szwecja
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Kuchenny |
| Długość głowni | 164 mm |
| Grubość głowni | 2,3 mm |
| Profil głowni | Inne |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 292 mm |
| Stal ostrza | 10C28Mo2 |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Guma |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 122 g |
| EAN | 7391846028277 |
| Kod producenta | NZ-HBS-SS-0295 |
| Producent | Mora |
| EAN |