Nóż po pierwszym wzięciu do ręki w sklepie w Krakowie przypasował jak ulał. Mam spore dłonie, nie jest łatwo dopasować folder do nich. To budżetowy model, "chińczyk", ale to pasowanie zaważyło na wyborze. To mój drugi egzemplarz. Poprzedni używałem intensywnie przez dwa lata, okazał się zaskakująco wytrzymały i solidny. Niestety zgubiłem, i zakupiłem ten sam.
Folder EDC z głownią o profilu Drop-Point wykonaną z nierdzewnej stali 440C charakteryzującej się dobrym trzymaniem ostrości. Na klindze w miejscu oparcia dla kciuka znajduje się karbowanie (jimping), które ułatwia operowanie nożem oraz poprawia jego stabilność w dłoni pod czas używania.
Bezpieczeństwo użytkowania gwarantuje blokada typu Axis Lock. Szybkie otwarcie za pomocą jednej ręki zapewniają znajdujące się po obu stronach głowni kołki. Codzienne wygodne noszenie ułatwia sprężysty, stalowy klips umożliwiający wygodne przymocowanie noża do paska lub do krawędzi kieszeni.
Ergonomiczne wyprofilowane okładziny zostały wykonane z kompozytu szklano-epoksydowego G10. Na końcu rękojeści znajduje się otwór umożliwiający przewleczenie linki.
Dane techniczne
Kolor: Black
Stal: 440C
Długość ostrza: 95 mm
Grubość ostrza: 4 mm
Długość całkowita: 230 mm
Rękojeść: laminat G10
Blokada: Axis Lock
Waga: 155 g
Producent: Ganzo, PRC
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 95 mm |
| Grubość głowni | 4 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Axis Lock |
| Długość całkowita | 230 mm |
| Stal ostrza | 440C |
| Sposób otwierania | Kołek pod kciuk |
| Materiał rękojeści | Laminat G10 |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 155 g |
| EAN | 6955800402483 |
| Kod producenta | G740-BK |
| Producent | Ganzo |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 1
Brak opinii