Kawał masywnego , solidnego noża - foldera -raczej dla tych lubiących cięższe noże lub do noszenia w torbie, skrzynce narzędziowej czy w samochodzie. Grube, porządne ostrze (klinga:)- przyzwoicie naostrzone, wykończone na matowo. Dobrze się zamyka, otwiera, dobrze wycentrowane. Okładki dość ergonomiczne. Jakość wykonania OK wystarczająca biorąc pod uwagę ile kosztuje.
Nóż składany Ganzo G6252 - Green
Lekki składany nóż typu EDC (Every Day Carry) z głownią o profilu Drop-Point. Klinga wykonana została ze stali nierdzewnej 440 zahartowanej do twardości 56 HRC. Ergonomiczna rękojeść z włókna szklanego zapewnia pewny chwyt, a blokada typu Liner Lock zabezpiecza ostrze przed przypadkowym zamknięciem.
Rękojeść z włókna szklanego, metalowy klips
Rękojeść noża wykonano z wytrzymałego na uszkodzenia i odpornego na warunki atmosferyczne włókna szklanego. Ryflowana faktura zapewnia pewny chwyt nawet w mokrych dłoniach. Na rękojeści umieszczono metalowy, sprężysty klips pozwalający przenosić nóż w kieszeni w pozycji tip-up (czubkiem do góry).
Blokada Liner Lock, obustronny kołek pod kciuk
Nóż wyposażono w blokadę Liner Lock, która charakteryzuje się niezawodnością i odpornością na zanieczyszczenia. Blokada w formie sprężynującej płytki zabezpiecza ostrze w pozycji otwartej przed niekontrolowanym złożeniem. Głownia otwierana jest obustronnym kołkiem pod kciuk.
Najważniejsze cechy
- głownia wykonana z odpornej na korozję stali nierdzewnej 440
- wytrzymała blokada Liner Lock i obustronny kołek pod kciuk
- rękojeść wykonana z włókna szklanego o antypoślizgowej fakturze
- metalowy klips typu deep carry
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 89 mm |
| Grubość głowni | 3,3 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Niska |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Liner Lock |
| Długość całkowita | 210 mm |
| Stal ostrza | 440 |
| Sposób otwierania | Kołek pod kciuk |
| Materiał rękojeści | Włókno szklane |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 142 g |
| EAN | 6955800403145 |
| Kod producenta | G6252-GR |
| Producent | Ganzo |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 4
-
-
Duży, masywny i ciężki nóż -raczej do torby lub baaardzo obszernej kieszeni. Ostrze grube, bardzo solidne - zaskakująco ładnie wykończone, przyzwoicie naostrzone, ładnie zmatowione, równo wycentrowane, precyzyjnie się zamyka, otwiera i blokuje. okładki szklisto-chropowate, dobrze leżą w dłoni. Wykonanie jak na ten rozmiar i cenę - bardzo zadowalające.
-
Duży, masywny i ciężki nóż -raczej do torby lub baaardzo obszernej kieszeni. Ostrze grube, bardzo solidne - zaskakująco ładnie wykończone, przyzwoicie naostrzone, ładnie zmatowione, równo wycentrowane, precyzyjnie się zamyka, otwiera i blokuje. Okładki szklisto-chropowate, dobrze leżą w dłoni. Wykonanie jak na ten rozmiar i cenę - super. Jedyna uwaga (do konkretnego egzemplarza) to - lewa i prawa połowa skręcone nieidealnie naprzemianlegle - ale to taka kosmetyka, można tego nie zauważyć.
-
Nóż jest w porządku jak za tą ceną. Taki do wrzucenia do auta czy skrzynki narzędziowej. Nie szkoda jak się zarysuje czy nawet zgubi. Rozmiarowo w sam raz do normalnych prac.
Brak opinii