Nóż idealny do codziennego użytku. Rozmiar i waga w sam raz. Dobra blokada. Stal może bez wodotrysków ale w zupełności wystarcza. Bardzo dobrze kroi, szlif pełny płaski. Jakość wykonania jak za te pieniądze - super. Cena mega. Nie szkoda go używać a nawet zgubić.
Poręczny składany nóż EDC (Every Day Carry) z głownią o profilu Drop-Point. Gładkie ostrze wykonane zostało z odpornej na zużycie stali nierdzewnej 440C.
Łatwe otwieranie noża zapewnia umieszczony na płazach klingi obustronny kołek pod kciuk. Przesuwna blokada Axis Lock zabezpiecza przed przypadkowym złożeniem się ostrza podczas pracy.
Pewny chwyt gwarantuje teksturowana rękojeść wytworzona z laminatu G10 (włókno szklane i żywica epoksydowa) cechującego się wysoką wytrzymałością mechaniczną. Dodatkowo przykręcony do niej stalowy klips umożliwia bezpieczne przenoszenie noża np. w kieszeni spodni, a znajdujący się na końcu rękojeści otwór pozwala na doczepienie liny zabezpieczającej lub smyczy.
Dane techniczne
Kolor: Black
Stal: 440C
Długość całkowita:
- złożony: 120 mm
- rozłożony: 210 mm
Długość głowni: 90 mm
Grubość głowni: 3,5 mm
Profil: Drop-Point
Rękojeść: laminat G10
Blokada: Axis Lock
Waga: 120 g
Producent: Ganzo, PRC
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 90 mm |
| Grubość głowni | 3,5 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Axis Lock |
| Długość całkowita | 210 mm |
| Stal ostrza | 440C |
| Sposób otwierania | Kołek pod kciuk |
| Materiał rękojeści | Laminat G10 |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 120 g |
| EAN | 6955800401677 |
| Kod producenta | G727M-BK |
| Producent | Ganzo |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 6
-
-
Bardzo dobry folder. Uczciwie zrobiony za te pieniądze. Ostrze gładko "chodzi". Blokada jest pewna, nie ma luzów. Jest poręczny i naprawdę dobrze naostrzony. Dla mnie w tej cenie petarda.
-
Bardzo dobry folder. Bardzo uczciwie zrobiony w tej kasie. Ostrze ładnie, gładko chodzi, blokada pewna. Dla mnie super opcja. Jeżeli ma służyć jako codzienny folder do tyrania... petarda.
-
Taki mniejszy Rat. Za taką cenę mega zakup, wykonanie na bardzo dobrym poziomie, wszystko super dopasowane. Blokada trzyma rewelacyjnie, nie do końca mój faworyt,bardziej pasuje mi linner lock lecz to już kwestia gustu. Ostrość na duży plus, nóż fabrycznie mega ostry no i pełny płaski szlif do tego czynią z niego super nożyk Edc. Zdecydowanie polecam !!!
-
Nóż petarda. Jakość wykonania, cięcie, ostrzę. Wszystko na wysokim poziomie.polecam zdecydowanie. W tej cenie trudno o coś lepszego naprawdę !!!!!!!!!!!!
-
Bardzo fajny budżetowy nożyk, kształtem przypomina trochę Rat-a :) podoba mi się blokada. Fabrycznie dobrze naostrzony, w zestawie materiałowy woreczek. Raczej niepotrzebny, ale jak kto woli. Jestem zadowolony.
Brak opinii