Lekki ogólnoużytkowy folder EDC (Every Day Carry) z głownią o profilu Drop-Point. Klinga noża została wykonana ze stali nierdzewnej 440A, a rękojeść została wykonana z kompozytu G10.
Głownię o profilu Drop-Point wykonano ze stali nierdzewnej 440C charakteryzującej się dobrym trzymaniem ostrości. Ostrze pokryto matową, czarną powłoką ochronną. Na grzbiecie głowni umieszczono karbowanie (jimping), które pozwala na pewne oparcie kciuka i zwiększenie kontroli nad ostrzem w trakcie prowadzenia cięć.
Bezpieczeństwo użytkowania zapewnia blokada typu Axis Lock. Łatwość otwierania zapewniają kołki pod kciuk umieszczone po obu stronach głowni, umożliwiające otwarcie noża jedną ręką, zarówno prawo-, jak i leworęcznym osobom. Codzienne wygodne noszenie ułatwia sprężysty, stalowy klips pozwalający na wygodne przymocowanie noża do paska lub do krawędzi kieszeni.
Ergonomiczne wyprofilowane okładziny zostały wykonane z kompozytu szklano-epoksydowego G10.
Dane techniczne
Kolor: Black
Stal: 440C
Długość ostrza: 90 mm
Grubość ostrza: 2,8 mm
Długość całkowita: 210 mm
Rękojeść: laminat G10
Blokada: Axis Lock
Waga: 142 g
Producent: Ganzo, PRC
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 90 mm |
| Grubość głowni | 2,8 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Axis Lock |
| Długość całkowita | 210 mm |
| Stal ostrza | 440C |
| Sposób otwierania | Kołek pod kciuk |
| Materiał rękojeści | Laminat G10 |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 142 g |
| EAN | 6955800402698 |
| Kod producenta | G7453P-BK-WS |
| Producent | Ganzo |
| EAN |