Składany nóż ratowniczy wyposażony w zbijak do szyb oraz przecinak do pasów, umożliwiający niesienie pomocy w kryzysowej sytuacji. Głownia o profilu Clip-Point wykonana została z wytrzymałej i odpornej na korozję stali nierdzewnej 3Cr13 oraz wykończona czarną powłoką.
Rękojeść zrobiono z wytrzymałego aluminium, które charakteryzuje się dobrą odpornością na uszkodzenia. Antypoślizgowa faktura rękojeści zapewnia pewny chwyt w każdych warunkach.
Nóż otwierany jest za pomocą flippera, który pełni również rolę małego jelca. Sam proces otwierania ostrza wspomaga sprężyna (Spring Assisted). Głownię w pozycji otwartej zabezpiecza blokada Liner Lock. Wygodne codzienne noszenie zapewnia sprężysty klips umożliwiający przypięcie noża za pasem lub do krawędzi kieszeni.
Dane techniczne
Kolor: Grey
Długość głowni: 88,9 mm
Stal: 3Cr13
Rękojeść: aluminium
Długość całkowita: 209,55 mm
Waga: 141 g
Producent: Master Cutlery, USA
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Ratowniczy |
| Długość głowni | 88,9 mm |
| Profil głowni | Clip-Point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Niska |
| Odporność na korozję | Dobra |
| Typ blokady | Liner Lock |
| Długość całkowita | 209,55 mm |
| Stal ostrza | 3Cr13 |
| Sposób otwierania | Kołek pod kciuk i Flipper |
| Materiał rękojeści | Aluminium |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 141 g |
| EAN | 805319423010 |
| Kod producenta | TF-809GY |
| Producent | Master Cutlery |
| EAN |