Okulary Wiley X Alfa - Captivate Polarized Grey/Gloss Black
Okulary Wiley X Alfa - Captivate Polarized Grey/Gloss Black
Okulary ochronne o dużej prostokątnej ramie umożliwiającej pomieszczenie bardzo dużych szkieł korekcyjnych. Charakteryzują się przepuszczalnością światła na poziomie 15%, a barwa soczewek Grey poprawia komfort w czasie jazdy, redukując zmęczenie oczu. Zapewniają skuteczną ochronę oczu przed nadlatującymi obiektami. Spełniają normy ANSI Z.87.1+ i EN166F.
Firma Wiley X jest jednym z czołowych dostawców środków ochrony oczu dla wojsk Stanów Zjednoczonych, sportowców oraz ludzi aktywnie spędzających czas na świeżym powietrzu.
Technologia Captivate i polaryzacja
Szkła polaryzacyjne wykonane w technologii Captivate wyrównują widmo światła widzialnego, tak aby światło docierało do oka bardziej równomiernie. Zachowują neutralną barwę kolorów przy jednoczesnym uwydatnieniu zieleni. Redukują efekt odblasków oraz zwiększają kontrast i kolor w środowisku zewnętrznym i zapewniają one ochronę oczu przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym UVA, UVB oraz światłem niebieskim (HEV). Szkła pokryto powłoką oleofobowa, która zapobiega powstawaniu smug, przywieraniu kurzu, oleju czy brudu.
Szkła z poliwęglanu Selenite
Wizjery wykonano z nietłukącego się poliwęglanu Selenite, a także pokryto powłoką T-Shell, która chroni przed ich uszkodzeniami i zarysowaniami. Zapewniają one ochronę oczu przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym UVA oraz UVB.
Wygodne i wytrzymałe oprawki
Oprawki wykonane zostały z wytrzymałego Triloidu. Ich kształt zapewnia dobre dopasowanie i nie ogranicza komfortu podczas używania słuchawek lub ochronników słuchu. Gumowe, antypoślizgowe zauszniki i noski gwarantują stabilne osadzenie okularów na twarzy. Odczepiane boczne osłony dają dodatkową ochronę oczu przed obiektami nadlatującymi ze strony, której wizjer nie chroni w pełni.
Oprawki, jak i soczewki okularów, wykonane zostały w technologii HVP (High Velocity Protection). Dzięki temu chronią oczy przed urazami, jakie mogą spowodować obiekty poruszające się z dużą prędkością. Stopień wytrzymałości mechanicznej szyb pozwala chronić oczy przed odłamkami, rykoszetami i innymi nadlatującymi obiektami, spełniając wymogi klasy F (chroni przed obiektami o wadze 0,86 g poruszającymi się z prędkością 45 m/s).
Normy i certyfikaty
- Norma EN.166F - spełnia europejską normę ochrony przed uderzeniem rozpędzonych cząstek (Medium Energy Impact). Według normy oprawka i wizjery wytrzymają uderzenie stalowej kulki o średnicy 6 mm i wadze 0.86 g, poruszającą się z prędkością 162 km/h
- Norma ANSI Z87.1 - określa odporność wizjera i oprawki na uderzenia. W ramach testów sprawdzana jest wytrzymałość na uderzenie stalowym przedmiotem o dużej masie (High Mass) oraz stalową kulką o wysokiej prędkości (High Velocity), co potwierdza odporność na typowe zagrożenia mechaniczne.
Elementy zestawu
- Okulary Wiley X Alfa - Captivate Polarized Grey/Gloss Black
- zdejmowane osłony boczne
- stałe osłony boczne
- woreczek na osłony boczne
- sznurek do okularów z gumowymi końcówkami
- sztywne etui
Najważniejsze cechy
- duża, prostokątna rama
- norma wytrzymałości F
- technologia HVP
- oprawki z tworzywa Triloid
- soczewki z poliwęglanu Selenite
- przepuszczalność światła na poziomie 15%
- ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB
- polaryzacja
- technologia captivate

Militaria.pl jest dystrybutorem marki Wiley X.
Wiley X to amerykańska marka założona w 1987 roku przez weterana armii USA, specjalizująca się w produkcji zaawansowanych okularów ochronnych. Jej produkty spełniają rygorystyczne normy bezpieczeństwa ANSI Z87.1+ oraz wojskowe MIL-PRF-32432, dzięki czemu znajdują zastosowanie w jednostkach specjalnych na całym świecie - w tym w FBI, SWAT czy polskim GROM-ie. Okulary Wiley X przystosowane są do pracy w sytuacjach wysokiego ryzyka, typowych dla operacji bojowych i ekstremalnych warunków terenowych. Wytrzymałość i niezawodność sprawiły, że pojawiły się także w hollywoodzkich produkcjach, takich jak American Sniper czy serial S.W.A.T. Firma rozwija się globalnie, a europejski oddział w Danii prowadzony jest przez weteranów z misji w Iraku, Afganistanie i na Bałkanach.
Materiał szkieł | Poliwęglan |
---|---|
Materiał oprawki | Tworzywo sztuczne |
Kolor oprawki | Czarny |
Kolor szkieł | Szary |
Klasa wytrzymałości | F |
Polaryzacja | Tak |
Filtr UV | Tak |
Przyciemnienie | Tak |
Etui w zestawie | Tak |
Płeć | Męska |
Kolor główny | Grey |
EAN | 712316006828 |
Kod producenta | AC6ALF08 |
Producent | Wiley X |
EAN |