Zamów do Paczkomatu z odbiorem w sobotę!

Opatrunek hemostatyczny Celox Gauze Z-Fold

Ocena:
100% of 100
Producent: Celox Medical
Wysyłka: Natychmiast Dostawa: Gratis
299,00 zł
  • Zamów jeszcze dzisiaj i odbierz paczkę w sobotę!

Kup i zbierz 29 punktów = 14,50 zł zniżki na następne zakupy.
Kup teraz, zapłać za 30 dni
  • opis
  • dane techniczne
  • Opinie 2
  • Warto dokupić
299,00 zł

Pakowany warstwowo taktyczny opatrunek służący do szybkiego tamowania krwotoków. Opatrunek łączy substancję o charakterze wiążącym z nośnikiem jakim jest gaza. Zastosowana technologia sprawia, że mniejsza objętość opatrunku nie wpływa na skuteczność w tamowaniu krwawienia. Opatrunki Celox zapobiegają utracie krwi z uszkodzonych naczyń krwionośnych.

Przeznaczony jest do tamowania zagrażających życiu krwawień średniej i dużej intensywności, zapobiegając utracie krwi z uszkodzonych naczyń krwionośnych (w tym z tętnic). Powinien być używany w sytuacji, gdy konwencjonalne metody tamowania krwawień (ucisk bezpośredni) okazują się nieskuteczne lub jeśli dostęp do miejsca, z którego następuje krwotok nie jest możliwy.

Gaza hemostatyczna składana w "Z" powleczona preparatem hemostatycznym Celox, umożliwia łatwe i precyzyjne wykonanie opatrunku. Zastosowany układ materiału nośnego pozwala na zmniejszenie objętości opatrunku przy zachowaniu skuteczności tamowania krwotoków. Krótsza gaza składana warstwowo ułatwia stosowanie i skraca czas aplikacji. Łatwe do przechowywania opakowanie w kolorze maskującym zawiera jeden pasek gazy o długości 150 cm złożonej warstwowo.

Sposób działania:
Specjalna substancja zawarta w tych opatrunkach – chitosan – powoduje hemostazę zamykając miejsca krwawienia poprzez utworzenie szybkiego skrzepu w kontakcie z krwią (po ok. 3 min od czasu aplikacji), który nie ulega rozpuszczeniu nawet po przemyciu rany solą fizjologiczną.
Chitosan działa także na krew w warunkach hipotermii, a także na krew zheparynizowaną.
Opatrunki CELOX mają działanie bakteriobójcze, dzięki czemu zabezpieczają ranę przed zakażeniem, a także są bezpieczne, ponieważ nie wywołują reakcji egzotermicznej i nie przyklejają się do rany.

Do prawidłowego i bezpiecznego użycia opatrunku niezbędne jest wcześniejsze przeszkolenie!

Termin ważności: 09.2027

Dane techniczne
Materiał: gaza
Wymiary: 7,6 cm x 1,5 m
Producent: Celox Medical, Wielka Brytania

Więcej informacji
EAN 5060206630239
Ocena:
100
5/5
2 Opinie
Dodaj opinię
Dodaj opinię
Opinie są weryfikowane przez naszych moderatorów. Pojawiają się przy produkcie najczęściej w około 7 dni roboczych.

Anuluj
Zadzwoń i zamów:
71 347 47 49