Śpiwór może i zajmuje dużo miejsca, ale za to zapewnia komfort termiczny podczas zimowych noclegów. Sprawdził się przy temperaturze -9 stopni C. Polecam.
Ciepły śpiwór zapewniający komfort termiczny do temperatury -2 st. C w przypadku kobiet (T-comfort) i -7 st. C w przypadku mężczyzn (T-limit). Ergonomiczny kształt mumii eliminuje zbędną przestrzeń do ogrzania, nie ograniczając przy tym ruchów podczas zmiany pozycji w trakcie snu. Wypełniony jest syntetyczną ociepliną Eko Loft Hollowfiber.
Materiał wewnętrzny wykonano z włókien o właściwościach paroprzepuszczalnych. Dzięki temu wilgoć pochodząca z ciała jest szybko odprowadzana na zewnątrz. Zapinany jest na dwukierunkowy zamek wysokiej jakości, zakryty od wewnątrz dodatkową listwą termiczną. Dzięki systemowi Anti-Bite materiał nie wcina się w zamek. Wewnątrz śpiwora znajduje się przydatna kieszeń na cenne drobiazgi. Profilowany, regulowany kaptur chroni głowę przed utratą ciepła.
W zestawie znajduje się worek kompresyjny z klamrą zatrzaskową.
Najważniejsze wskaźniki, jakimi opisywane są limity i zakresy temperatur śpiworów, z reguły oznaczane są wartościami:
- T-max - temperatura maksymalna, w której przeciętnej budowy mężczyzna jest w stanie przespać noc nie pocąc się nadmiernie i nie budząc z powodu ciepła,
- T-comfort - najniższa temperatura, w której przeciętna kobieta może przespać komfortowo całą noc,
- T-limit - najniższa temperatura, w której przeciętny mężczyzna może przespać całą noc.
Dane techniczne
Zakres temperatur:
- T-comfort: -2 st. C
- T-limit: -7 st. C
Maksymalny wzrost użytkownika: 195 cm
Całkowita długość śpiwora: 225 cm
Szerokość śpiwora w najszerszym miejscu: 85 cm
Szerokość śpiwora w najwęższym miejscu: 35 cm
Opcja zamka: prawy
Waga: 1960 g
Producent: Fjord Nansen, Polska
Militaria.pl jest dealerem premium marki Fjord Nansen.
Fjord Nansen to polska marka outdoorowa, obecna na rynku od 1996 roku, inspirowana duchem polarnej eksploracji i postacią Fridtjofa Nansena – norweskiego badacza, symbolu odwagi i dążenia do przekraczania granic. Specjalizuje się w projektowaniu niezawodnego sprzętu turystycznego – namiotów, plecaków, śpiworów i termosów – testowanego w najbardziej wymagających warunkach, od atlantyckich sztormów po mrozy Syberii. Fjord Nansen aktywnie wspiera wyprawy eksploracyjne, w tym samotne przeprawy Aleksandra Doby przez ocean, łącząc pasję do odkrywania z praktycznym wsparciem podróżników. Hasło marki, „Miej dzikość w sercu”, oddaje jej filozofię – zachętę do życia w zgodzie z naturą i podejmowania wyzwań. Produkcja odzieży odbywa się w Polsce, natomiast sprzęt techniczny powstaje w Azji pod ścisłym nadzorem, z zastosowaniem sprawdzonych materiałów i nowoczesnych technologii.
| Waga | 1960 g |
|---|---|
| Kolor/kamuflaż | Odcienie niebieskiego |
| Wymiary rozłożonego | 225 x 85 x 35 cm |
| Wymiary złożonego | 50 x 30 cm |
| Kolor główny | Sapphire |
| Materiał główny | poliester |
| Materiał dodatkowy | Policotton |
| Wypełnienie | Włókno syntetyczne |
| Strona zapięcia śpiwora | Prawy |
| Typ śpiwora | Mumia |
| T-comfort | -2 st. C |
| T-limit | -7 st. C |
| EAN | 5908221344048 |
| Kod producenta | MS18 |
| Producent | Fjord Nansen |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 4
-
-
Tani, duży, ciężki, Jest ciepły choć przez brak wewnętrznego kołnierza ucieka dużo ciepła. Jest to dla mnie największa wada bo inne wynikają z ceny i są do zaakceptowania.
-
Ciepły wygodny i trwały
-
Spałem jak dziecko przy -5 stopniach w basic namiocie, śpiwór cieplutki, więc spełnia swoje zadanie Mam 185 cm wzrostu i kupiłem XL- za duży dla mnie Uwaga: jest dosyć ciężki (2kg) i zajmuje dużo miejsca, na co trzeba zwrócić uwagę przy planowaniu wycieczki
Brak opinii