Zamów dziś z gwarancją dostawy jutro |

00 g 00 m 00 s

Wiatrówka Crosman Icon 4,5 mm

Ocena:
98% of 100
Wysyłka: Natychmiast Dostawa: gratis
974,25 zł
Cena regularna 1 299,00 zł -25%
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 1 299,00 zł -25%

Ten produkt należy do Black Weeks

  • Gwarantowana dostawa - Pon. 24 Lis.
    Zamów z usługą InPost do 18:00 - dostawa już w poniedziałek!
Zadzwoń i zamów: 71 347 47 49
Kup na raty: 97,43 zł x 10 rat 0%
Kup teraz, zapłać za 30 dni
Kup i zbierz 97 punktów = 48,50 zł zniżki na następne zakupy.
Darmowa dostawa od 200 zł
Bezterminowe zwroty dla klubowiczów KSK
Do góry
1 299,00 zł 974,25 zł

Wiatrówka PCP (Pre-Charged Pneumatic) z gwintowaną lufą o długości 500 mm i łożem wykonanym z wytrzymałego tworzywa. Wyposażona w 12-strzałowy magazynek na śrut ołowiany diabolo 4,5 mm. 

UWAGA!!!
Do ładowania wiatrówek PCP konieczne jest źródło zasilania wyposażone w sprężone powietrze:
- butla, z której można przetoczyć za pomocą zestawu ładującego PCP,
- ładowanie za pomocą pompki PCP.

Wyższość wiatrówek PCP (ang. Precharged Pneumatics) nad wiatrówkami sprężynowymi objawia się w braku odrzutu spowodowanego ruchem tłoka napędzanego sprężyną wewnątrz cylindra - ruch elementów ważących niecałe 10 g jest nieodczuwalny dla strzelca i karabinu ważącego ponad 3 kg. Z tego względu PCP umożliwiają nie tylko stosowanie delikatniejszych wytrzymałościowo, ale i oferujących większe powiększenie celowników optycznych - karabin w chwili strzału może spoczywać na rękach strzelca bez obawy o jego podskakiwanie.

Stalowa lufa zakończona jest gwintem zewnętrznym 1/2'' UNF umożliwiającym montaż tłumika, kompensatora lub separatora. Chwyt pistoletowy z teksturowaniem zapewnia stabilność podczas strzelania. Uniwersalna kolba typu ambi z wygodną poduszką policzkową przystosowana jest dla osób prawo i leworęcznych. Gumowa stopka na jej końcu dodatkowo zwiększa stabilność. Przeładowanie odbywa się za pomocą czterotaktowego zamka. 

Wiatrówka wyposażona jest w mechaniczne przyrządy celownicze - światłowodową muszkę i regulowaną szczerbinkę. Umieszczona na grzbiecie szyna 11 mm umożliwia mocowanie celownika optycznego. Bezpiecznik umieszczony wewnątrz kabłąka chroni przed przypadkowym wystrzałem.

Maksymalne naładowanie kartusza na sprężone powietrze wystarcza na oddanie do 30 strzałów o równej mocy.

W zestawie znajdują się:
- wiatrówka Crosman Icon 4,5 mm,
- magazynek,
- konwersja jednostrzałowa,
- zestaw imbusów,
- instrukcja obsługi.

 

Dane techniczne
Kaliber: 4,5 mm
Lufa: gwintowana 
Prędkość początkowa: 305 m/s
Energia kinetyczna pocisku: poniżej 17J
Długość lufy: 500 mm
Długość całkowita: 975 mm
Pojemność magazynka: 12 śrucin
Waga: 3,17 kg
Producent: Crosman, USA

Crosman


Militaria.pl jest wyłącznym dystrybutorem marki Crosman w Polsce.


Crosman to marka o ponad stuletniej tradycji, która od lat dostarcza entuzjastom strzelectwa niezawodne wiatrówki i amunicję. Przełomowym momentem w jej historii było wprowadzenie w 1954 roku naboju CO2 Powerlet - 12-gramowej kapsuły, która zrewolucjonizowała rynek, oferując o 50% więcej gazu niż wcześniej stosowane naboje 8-gramowe. Pozwoliło to na oddanie znacznie większej liczby strzałów z jednej kapsuły. Z biegiem lat Crosman rozszerzył swoją ofertę, wprowadzając repliki airsoftowe, optykę oraz akcesoria. Dziś marka oferuje szeroką gamę produktów, które sprawdzają się zarówno w rekreacyjnym strzelectwie, jak i w profesjonalnym treningu.

Więcej informacji
Stylistyka Militarno-taktyczna
Materiał osady/szkieletu Tworzywo sztuczne
Klasa celności Precyzyjna
Rodzaj śrutu Diabolo
Energia początkowa Poniżej 17 J
Prędkość początkowa 305 m/s
Napęd wiatrówki PCP
Kaliber 4,5 mm (.177 ")
Ilość strzałów z jednostki zasilania 30
Blowback Nie
Magazynek Tak
Pojemność magazynka 12
Przeładowanie śrutu Ręczne
Przyrządy celownicze stałe Tak - światłowody
Możliwość montażu celownika optycznego Tak
Długość całkowita 975 mm
Waga 3,170 kg
EAN 028478154834
Kod producenta 6-CPI77S
Producent Crosman

Opinie ze zdjęciami

Liczba opinii: 7

  1. T...
    100%

    To była moja pierwsza wiatrówka PCP i dokonałem trafnego wyboru. Do czterdziestu metrów dosyć celna, na dalsze dystanse jednak się nie nadaje. Dla mnie atutem jest pistoletowy chwyt.

  2. T...
    100%

    Moje pierwsze doświadczenie z PCP. Bardzo pozytywne, intuicyjna obsługa, mimo że jestem fanem Gamo to się nie zawiodłem na Crosman Icon, na żywo robi lepsze wrażenie niż na filmach a filmy przeważyły na wybór Csmana, polecam ,

  3. T...
    80%

    Całkiem celny, sporej wielkości karabinek. Przejrzyste przyrządy celownicze na światłowodzie pomagają namierzyć cel. Minus w moim egzemplarzu jest taki że dość szybko spada w nim ciśnienie, zatrzymuje sie na około 1000 psi. liczę że sie sam uszczelni ponieważ sprzęt dość świeży.

  4. T...
    100%

    Dobra, niedroga, na początek ok.

  5. J...
    100%

    Wygląda jak karabinek za pare tysięcy, strzela też fajnie.

  6. Č...
    100%

    Wiatrówka zakupiona w promocji za super cenę (1050zl), oddano około 1000 strzałów, energia 15-16J, potem z malejącym ciśnieniem stopniowo spada, przy 150 bar jest 14J, przy 100 bar 11J.... Po wyczyszczeniu lufy jest całkiem celna, na 20m skupienie do 2cm...Luneta Hawke 3-9x40...Za tę cenę pełna satysfakcja...Tylko przy nowej broni trzeba było dokręcić śrubki mocujące łoże!!!...

  7. K...
    100%

    Miałem okazję postrzelać u znajomego. Wynik na 30 metrów bardzo dobry. Strzelałem polskim śrutem olympia shot 03 domed heavy. Jeżeli ktoś chciałby zacząć przygodę z PCP to warto się zastanowić nad tą wiatrówką.

Brak opinii

  1. Potwierdzony zakup