Zamów do 23:59 - kurier DHL z dostawą na jutro

00 g 00 m 00 s

Wyposażenie strzelnic szkolnych w ramach EDB

Edukacja dla bezpieczeństwa to przedmiot, który jest realizowany w szkołach już od kilku lat. Od tego roku szkolnego zostaje rozszerzony o elementy przysposobienia obronnego. Zmieniona przez MEiN podstawa programowa wprowadza obowiązkowe zajęcia ze strzelectwa, czyli naukę strzelania i podstaw obsługi broni.

Nauka strzelania w szkołach ma zostać wprowadzona do placówek w roku szkolnym 22/23 lub 23/24 w zależności od dostępu danej szkoły do broni kulowej, pneumatycznej, replik broni strzeleckiej (ASG), strzelnic wirtualnych albo laserowych.


STRZELNICA DLA DZIECI - WYPOSAŻENIE

Militaria.pl jako wiodący w Polsce i na świecie importer i dystrybutor broni kulowej, pneumatycznej, replik ASG oraz akcesoriów strzeleckich zwraca się do szkół z ofertą wyposażenia strzelnic w szkołach. Proponujemy duży wybór modeli broni zgodnych z rozporządzeniem MEiN w specjalnych cenach. Aby ułatwić wybór wyposażenia, zapewniamy możliwość konsultacji z dedykowanym opiekunem. Oferujemy także szybka wysyłkę oraz serwis zamówionych produktów.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego – pomożemy w wyborze konkretnych modeli i przedstawimy indywidualna wycenę!


Co to jest EDB?

Edukacja dla bezpieczeństwa, w skrócie EDB, to nowy przedmiot nauczania szkolnego, który zastąpił przysposobienie obronne, tak zwane PO. Lekcje edukacji dla bezpieczeństwa mają służyć przygotowaniu uczniów do właściwego zachowania i odpowiednich reakcji w sytuacjach stwarzających zagrożenie dla zdrowia i życia oraz w stanach nadzwyczajnych. W tym roku program tego przedmiotu został rozszerzony o umiejętności strzeleckie z wykorzystaniem broni kulowej, pneumatycznej, replik broni strzeleckiej (ASG), strzelnic wirtualnych albo laserowych będzie realizowana począwszy od roku szkolnego 2024/2025.


Co się robi na EDB?

Program edukacji dla bezpieczeństwa obejmuje między innymi wiedzę o bezpieczeństwie państwa, przygotowanie do reagowania w sytuacji zagrożeń, edukację obronną, a także zasady pierwszej pomocy. Na lekcjach z zajęć praktycznych uczniowie będą zdobywać umiejętności strzeleckie oraz trenować udzielanie pierwszej pomocy. Zalecane są również zajęcia terenowe z wykorzystaniem kompasu, busoli czy GPSu. Od tego lub przyszłego roku jako uczeń możesz się spodziewać nauki strzelania.


Od której klasy jest edukacja dla bezpieczeństwa?

Lekcje EDB będą obowiązkowe w wymiarze jednej godziny lekcyjnej tygodniowo dla uczniów VIII klas szkół podstawowych oraz I klas szkół ponadpodstawowych (liceum ogólnokształcącego, technikum i branżowej szkoły I stopnia).