Świetna opcja zarówno na prezent jak i dla siebie do umilenia przedświątecznego okresu. Ręce świerzbią, żeby otwierać od razu całość. Sam nóż bardzo fajne, polecam zestaw daje dużo frajdy.
Kalendarz adwentowy Boker Plus Haddock 2024
Kalendarz adwentowy na rok 2024 zawierający kompletny zestaw do samodzielnego złożenia składanego noża o głowni Sheepsfoot i solidnej blokadzie Back Lock. Elementy zestawu umożliwiają indywidualne dobranie koloru okładzin i sposobu otwierania. Pakiet zawiera dwie klingi wykonane ze stali narzędziowej D2, elementy szkieletu, okładziny w różnych kolorach, klipsy oraz narzędzia. Za projekt odpowiada pochodzący z Danii knifemaker Jens Anso.
Elementy zestawu
- element szkieletu 114 mm
- element szkieletu 114 mm
- ostrzałka Work Sharp z prętem ceramicznym i wolframowym z zestawem 3x bit torx. Wymiary 58 x 54 x 9 mm
- klucz torx i elementy blokady Back Lock
- śruby montażowe
- klinga Wharncliff ze stali D2 z ostrzem o długości 86 mm z otworem na kołek pod kciuk
- medalion Anso of Denmark 43 mm średnicy
- ciemnoszary element okładziny 31 mm
- ciemnoszary element okładziny 31 mm
- czarny element okładziny 82 mm
- czarny element okładziny 82 mm
- klips 49 mm
- naszywka Anso of Denmark 25 x 25 mm
- brązowy element okładziny 82 mm
- brązowy element okładziny 82 mm
- kołki pod kciuk w kolorach zielonym, czerwonym i fioletowym
- piaskowa okładzina 112 mm
- piaskowa okładzina 112 mm
- niebieski klips i kołek pod kciuk
- niebieskie śruby montażowe
- miedziany element okładziny 31 mm
- miedziany element okładziny 31 mm
- chusta z grafiką noża, logiem Boker Haddock i grafiką Anso of Denmark
- klinga Sheepsfoot ze stali D2 z ostrzem o długości 86 mm z wcięciem pod paznokieć
Najważniejsze cechy
- stal narzędziowa D2
- profile głowni Sheepsfoot
- ostrzałka w zestawie
- blokada Back Lock
- 4 rodzaje okładzin rękojeści
- medalion Anso of Denmark
- łożyskowana głownia
- klips
- nóż do własnoręcznego złożenia
Militaria.pl jest dealerem premium marki Boker.
Boker to niemiecka marka nożownicza z tradycją sięgającą XVII wieku, znana z charakterystycznego logo z kasztanowcem -„Tree Brand”. Już w 1830 roku firma produkowała aż 2000 szabel tygodniowo, które trafiały na europejskie pola bitew. W XIX wieku rozszerzyła działalność na USA, Kanadę i Meksyk, tworząc rozpoznawalne filie. Dziś główna fabryka w Solingen specjalizuje się w ręcznie wykonywanych nożach kolekcjonerskich i użytkowych, także ze stali odzyskanej z historycznych obiektów, jak pancernik Tirpitz. Marka oferuje cztery linie: Boker Manufaktur Solingen, Boker Plus, Magnum i Arbolito. Produkty Boker są cenione przez kolekcjonerów, służby mundurowe i kucharzy na całym świecie.
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 85 mm |
| Grubość głowni | 5 mm |
| Profil głowni | Sheepsfoot |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Średnia |
| Długość całkowita | 195 mm |
| Sposób otwierania | Wycięcie na paznokieć |
| Materiał rękojeści | Tworzywo sztuczne |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Nie |
| EAN | 788857061930 |
| Kod producenta | 01BO904 |
| Producent | Boker |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 1
Brak opinii