Sprężynowa replika jednego z najpopularniejszych karabinów snajperskich, rosyjskiego karabinu wyborowego SVD.
Większość elementów wykonanych została z metalu, min korpus wraz z zespołem lufy oraz przyrządy celownicze, z tworzywa sztucznego o chropowatej fakturze wykonana została kolba oraz chwyt przedni co zapewnia lepsze trzymanie repliki przy zawilgoceniu lub zabrudzeniu.
Podobnie jak w oryginalnym pierwowzorze na kolbie umieszczona została poduszka ułatwiająca oddawanie strzałów i zwiększająca komfort podczas długiej rozgrywki.
Z prawej strony korpusu znajduje się charakterystyczny dla replik systemu AK skrzydełkowy selektor trybu ognia w tym przypadku pełniący rolę bezpiecznika (blokady spustu).
Ponadto z lewej strony umieszczono boczną szynę montażową typu "jaskółczy ogon" umożliwiającą instalację celowników optycznych. Karabin wyposażono także otwarte przyrządy celownicze, muszkę w półotwartej osłonie oraz nastawną szczerbinkę, regulowaną w pionie.
Zamontowana fabrycznie sprężyna pozwala na osiągnięcie prędkości początkowej około 380 FPS, czyniąc replikę idealną do walki na duże odległości.
W komplecie z repliką znajduje się magazynek typu Low-Cap o pojemności 32 kulek.
Dane techniczne
Kolor: Czarny
Materiał: tworzywo sztuczne i metal
Napęd: sprężynowy
Prędkość początkowa: 380 FPS
Hop-Up: tak, regulowany
Rodzaj magazynka: Low-Cap
Pojemność magazynka: 32 kulki
Długość lufy: 590 mm
Długość całkowita: 1210 mm
Waga: 2840 g
Producent: GFC Guns
| Wzorowany na | SVD |
|---|---|
| Napęd repliki | Sprężynowy |
| Prędkość wylotowa | 380 fps |
| Zasięg celnego strzału | Do 50 m |
| Rodzaj magazynka | Low-cap |
| Pojemność magazynka | 32 kulek kalibru 6mm |
| Gearbox | Nie dotyczy |
| Korpus | Metal i polimer |
| Długość całkowita | 1210 mm |
| Waga | 2840 g |
| EAN | 5902543051301 |
| Kod producenta | 1152198414(AGM-03-003108) |
| Producent | GFC |
| EAN |