Replika snajperskiej wersji karabinu Mosin Nagant 1891/30. Podstawową różnicą w stosunku do modelu bazowego jest zakrzywiona dźwignia przeładowania, umożliwiająca operowanie karabinem z zamontowaną lunetą, jak również ogólnie poprawiająca pracę i wygodę użytkowania mechanizmu przeładowania ze względu na wymuszenie innego punktu przyłożenia siły przez strzelca. Kolejnymi, nieco mniej zauważalnymi na pierwszy rzut oka różnicami, jest nisko osadzony przeziernik stosujący podziałkę w skali metrycznej oraz zamknięta budowa słupkowej muszki.
Łoże zostało wykonane z wysokiej jakości lakierowanego drewna. Elementy takie jak przyrządy celownicze, lufa, zespół magazynka i zamek wykonano ze stali. Jedynymi elementami wykonanymi z aluminium są tutaj rączka przeładowania oraz tylny element zamka.
Ponadto, replikę zaopatrzono w replikę bagnetu nasadowego, wykonaną z tworzywa sztucznego.
Dołączona przez producenta została także replika lunety PU o stałym powiększeniu 3,5x. Na komorze zamkowej znajdują się oznaczenia wskazującej na rok 1941 jako rok produkcji.
Pojedyncze załadowanie gazu pozwala na oddanie od 10 do 15 stabilnych strzałów, w zależności od warunków zewnętrznych i temperatury. Typowa prędkość wylotowa repliki to 470 FPS w przypadku użycia green gazu o standardowej charakterystyce.
Replika jest doskonałym wyborem dla każdego miłośnika klasycznej, historycznej broni - a tym samym prawdziwą gratką dla osób rozmiłowanych w odtwórstwie historycznym.
W zestawie:
- replika
- luneta
- bagnet z montażem
Dane techniczne:
Prędkość wylotowa: 470 FPS
Długość: 1240-1683 mm
Waga: 3815 g
Wykonanie: drewno, stal, aluminium, mosiądz
Napęd: green gas
Magazynek: low cap, 10 kulek
Hop-Up: tak, regulowany
Producent: PPS Airsoft
| Wzorowany na | b/d |
|---|---|
| Napęd repliki | Green gas |
| Prędkość wylotowa | 470 fps |
| Zasięg celnego strzału | Do 50 m |
| Rodzaj magazynka | Low-cap |
| Pojemność magazynka | 10 kulek kalibru 6mm |
| Gearbox | Standardowy |
| Korpus | Metal i drewno |
| Długość całkowita | 1683 mm |
| Waga | 3815 g |
| EAN | 5902543035769 |
| Kod producenta | PPS-02-010437 |
| Producent | PPS Airsoft |
| EAN |