Karabin testowany chronografem, opis FPS się zgadza. Jednak kolba się bardzo chwieje, a sam spust w trybie semi-automatic się zacina przy pociągnieciu.
Gazowa replika karabinka szturmowego, wyprodukowana przez firmę Vega Force Company. Korpus karabinka oraz zespół szyn RIS wykonano z aluminium. Stal zastosowano do produkcji lufy zewnętrznej, tłumika płomienia oraz pinów. Chwyt pistoletowy, kolbę oraz magazynek wytworzono z wytrzymałego polimeru. Na replice znajdują się licencjonowane oznaczenia amerykańskiego producenta broni palnej, firmy Daniel Defense.
Grzbietowa szyna RIS 22 mm umożliwia zamontowanie dowolnego urządzenia optoelektronicznego. Fabrycznie znalazły się na niej mechaniczne przyrządy celownicze typu flip-up w postaci muszki i regulowanego przeziernika. Do zamocowania dodatkowego wyposażenia taktycznego, jak oświetlenie lub wskaźniki laserowe, służy łoże w standardzie RIS.
Regulowana kolba pozwala na dopasowanie długości repliki do preferencji strzelca. Zwiększoną stabilność w czasie oddawania strzału zapewnia antypoślizgowa faktura naniesiona zarówno na chwyt pistoletowy, jak i stopkę kolby. Lufa zakończona jest lewoskrętnym gwintem 14 mm.
W karabinku zastosowano system odrzutu zamka - blow back. Replikę wyposażono także w działający bolt catch, po wystrzeleniu ostatniej kulki zamek pozostaje w tylnym położeniu. Po zmianie magazynka, w celu zwolnienia zamka, należy nacisnąć bolt catch, wprowadzając tym samym kulkę do komory by mogła zostać wystrzelona z prędkością rzędu 390 FPS.
Dołączony magazynek, poza zbiornikiem green gazu, mieści 30 kulek.
W zestawie znajduje się:
- replika,
- magazynek,
- szybkoładowarka.
Dane techniczne
Materiał: aluminium, stal i tworzywo sztuczne
Długość całkowita: 700 - 780 mm
Waga: 2690 g
Kolor: czarny i brązowy
Napęd: Green Gas
Prędkość początkowa: 390 FPS
Hop-up: jest
Rodzaj magazynka: Real-cap
Pojemność magazynka: 30 kulek
Producent: VFC
| Wzorowany na | M4 |
|---|---|
| Napęd repliki | Green gas |
| Prędkość wylotowa | 390 fps |
| Zasięg celnego strzału | Do 40 m |
| Rodzaj magazynka | Real-cap |
| Pojemność magazynka | 30 kulek kalibru 6mm |
| Gearbox | Nie dotyczy |
| Korpus | Metal |
| Długość całkowita | 780 mm |
| Waga | 2690 g |
| Blowback | Tak |
| EAN | 5902543952141 |
| Kod producenta | 1152227723(VFC-02-030258) |
| Producent | VFC |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 1
Brak opinii