Latarka czołowa Nitecore HC68 Dual Beam - 2000 lumenów
Latarka czołowa wyposażona w diodę LED Luminus SST-40-W, która zapewnia maksymalny strumień światła na poziomie 2000 lumenów i zasięg do 202 m. W trybie minimalnym latarka może świecić nieprzerwanie przez 800 godzin. System soczewek TIR rozprasza światło w optymalny sposób, a przyciski umieszczone na obudowie umożliwiają przełączenie snopu światła między wiązką skupioną i rozproszoną.
Aluminium lotnicze A6061-T6, Klasa IP68
Wytrzymały korpus o antypoślizgowej fakturze został wykonany z aluminium lotniczego A6061-T6 pokrytego twardą anodyzacją typu III. Latarka została uszczelniona systemem O-ringów zgodnie ze standardem IP68, co oznacza całkowitą odporność na wnikanie pyłu, oraz odporność na zanurzenie na głębokość do 2 m przez 30 minut.
Montaż latarki umożliwia regulację ustawienia kątu obrotu góra-dół w zakresie 180 st. Opaska z możliwością regulacji wykonana została z elastycznego materiału. Silikonowy pasek na wewnętrznej stronie zapobiega zsuwaniu się latarki podczas użytkowania.
Akumulator 18650, moduł regulacji temperatury
Model HC68 zasilany jest akumulatorem litowo-jonowym typu 18650 o pojemności 3500 mAh ładowanym za pomocą kabla USB-C. Dodatkowo latarka wyposażona jest w moduł regulacji temperatury (ATR), który zapobiega przegrzewaniu się latarki oraz wskaźnik wyświetlający poziom naładowania akumulatora. Dwa przełączniki umieszczone na górnej części korpusu umożliwiają wybór źródła światła (białe, czerwone) i poziomu jasności. Wciśnięcie obu przycisków aktywuje blokadę przed przypadkowym włączeniem.
Non-PWM, Elektronika zabezpieczająca
Dodatkowo latarka wyposażona jest w wysokowydajny układ prądu stałego (Non-PWM), który zapewnia wiązkę światła o stałej jasności bez migotania. Latarkę zaopatrzono w cyfrową stabilizację prądu oraz zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją. W obudowie ukryto port ładowania USB-C umożliwiający ładowanie akumulatora bez korzystania z dodatkowej ładowarki. Latarka została wyposażona w elektronikę zabezpieczającą przed przeładowaniem, rozładowaniem, a także zwarciem.
Tryby świecenia
Tryby pracy/czas świecenia/zasięg:
Skupione światło białe:
- Turbo - 2000 lumenów / - / 185 m
- Wyższy - 1800 lumenów / 30 min / 202 m
- Wysoki - 950 lumenów / 2 h 30 min / 147 m
- Średni - 250 lumenów / 6 h / 75 m
- Niski - 50 lumenów / 28 h / 32 m
- Ultra niski - 1 lumen / 800 h / 4 m
Rozproszone śwoatło białe:
- Wyższy - 1400 lumenów / 30 min / 77 m
- Wysoki - 850 lumenów / 2 h 30 min / 57 m
- Średni - 220 lumenów / 6 h / 29 m
- Niski - 45 lumenów / 28 h / 18 m
- Ultra niski - 1 lumen / 800 h / 2 m
Pomocnicze światło białe:
- Beacon- 2000 lumenów
- SOS - 2000 lumenów
Światło czerwone:
- Wysoki - 11 lumenów / 30 h / 4 m
- Niski - 3 lumenów / 110 h / 2 m
- Migający - 11 lumenów / 160 h
Elementy zestawu
- latarka czołowa Nitecore HC68
- akumulator 18650 3500 mAh
- dodatkowy pasek środkowy na głowę
- kabel ładujący USB-C - USB-C
- instrukcja
Najważniejsze cechy
- aluminiowy korpus
- system soczewek TIR
- możliwość przełączenia między światłem skupionym i rozproszonym
- elektronika zabezpieczająca
- klasa szczelności IP68
- niska waga
- cyfrowa stabilizacja prądu
- system Non-PWM
Militaria.pl jest dealerem premium marki Nitecore.
Nitecore to jeden z czołowych światowych liderów w projektowaniu i tworzeniu zaawansowanego oświetlenia - od latarek i czołówek, po ładowarki i akcesoria EDC oraz outdoorowe. Rozwiązania tej marki trafiają do ponad 100 krajów i są wykorzystywane m.in. przez służby mundurowe, wojsko, myśliwych, żeglarzy, grotołazów, nurków oraz pasjonatów survivalu. Jako jeden z pionierów branży, Nitecore wprowadziło inteligentne systemy zarządzania energią, zaawansowane układy chłodzenia i elektroniczne sterowanie, które zapewniają wygodną obsługę i długą żywotność. Oferta nieustannie się rozwija, wprowadzając nowe serie i modele oświetlenia o imponujących parametrach, odpornych na trudne warunki atmosferyczne i mechaniczne.
| Maksymalny strumień światła | 2000 lumenów |
|---|---|
| Wiązka światła | skupiona + szeroka |
| Tryby świecenia | Tak |
| Czas pracy w trybie maksymalnym | 30 min |
| Czas pracy w trybie wysokim | 150 min |
| Czas pracy w najsłabszym trybie | 800 godz. |
| Typ zasilania | Wymienny akumulator |
| Rodzaj akumulatora/baterii | 1 x Li-Ion 18650 |
| Akumulator w zestawie | Tak |
| Materiał obudowy | aluminium |
| Klasa wodoszczelności | IP 68 |
| Opaska na głowę | Tak |
| Długość | 91,5 mm |
| Średnica | 34,75 mm |
| Waga | 119 g |
| EAN | 6952506407125 |
| Kod producenta | LAT/NITECORE HC68 |
| Producent | Nitecore |
| EAN |
ATR (Advanced Temperature Regulation) to opatentowana technologia firmy Nitecore, która umożliwia dynamiczne dostosowanie mocy latarki w zależności od jej temperatury wewnętrznej i warunków zewnętrznych. Dzięki temu latarka działa dłużej, nie przegrzewa się i ma wydłużoną żywotność.