Lekka i kompaktowa latarka EA45S firmy Nitecore o mocy 1000 lumenów. Dioda LED CREE XP-L HI V3 i reflektor SMO zapewniają skuteczny zasięg światła do 402 metrów.
Idealnie sprawdzi się na co dzień jako sprzęt EDC (Every Day Carry), podczas biwaku lub pieszej wędrówki.
Obudowa latarki wykonana została z jednego kawałka lekkiego i wytrzymałego aluminium, które zapewnia odporność na upadki z wysokości do 1,5 m. Chropowata faktura zabezpiecza latarkę przed wyślizgnięciem się z dłoni. Dioda emituje światło o białej barwie i intensywności 40500 cd.
Latarka spełnia normę szczelności IPX-8 (odporność na zanurzenie na głębokość do 2 m przez 30 minut).
Szkiełko mineralne zostało pokryte powłoką antyrefleksjną, która minimalizuje odbicia światła, zwiększa wytrzymałość i odporność na zarysowania oraz ułatwia czyszczenie.
Zastosowany w latarce system ATR odpowiada za kontrolę temperatury oraz odprowadzanie ciepła. Dzięki niemu latarka nie przegrzewa się i może pracować dłużej.
Niebieska dioda we włączniku informuje o poziomie baterii. Płaska zakrętka z tył umożliwia postawienie latarki w pionie.
Tryby pracy / czas świecenia:
- turbo: 1000 lumenów / 45 min,
- high: 430 lumenów / 2 h 45 min,
- mid: 210 lumenów / 7 h,
- low: 45 lumenów / 35 h,
- ultralow: 1 lumen / 416 h.
Poza pięcioma podstawowymi trybami latarkę wyposażono w trzy tryby specjalne: stroboskop, lokalizator (BEACON) oraz SOS.
Zestaw zawiera:
- latarkę Nitecore EA45S,
- pokrowiec,
- smycz.
Dane techniczne
Źródło światła: dioda LED CREE XP-L HI V3
Zasięg skuteczny: 402 m
Zasilanie: 4x bateria AA (brak w zestawie)
Obudowa: aluminium
Włącznik: przycisk boczny
Średnica głowicy: 34 mm
Długość całkowita: 170 mm
Waga: 133 g (bez baterii)
Producent: Nitecore, PRC
Militaria.pl jest dealerem premium marki Nitecore.
Nitecore to jeden z czołowych światowych liderów w projektowaniu i tworzeniu zaawansowanego oświetlenia - od latarek i czołówek, po ładowarki i akcesoria EDC oraz outdoorowe. Rozwiązania tej marki trafiają do ponad 100 krajów i są wykorzystywane m.in. przez służby mundurowe, wojsko, myśliwych, żeglarzy, grotołazów, nurków oraz pasjonatów survivalu. Jako jeden z pionierów branży, Nitecore wprowadziło inteligentne systemy zarządzania energią, zaawansowane układy chłodzenia i elektroniczne sterowanie, które zapewniają wygodną obsługę i długą żywotność. Oferta nieustannie się rozwija, wprowadzając nowe serie i modele oświetlenia o imponujących parametrach, odpornych na trudne warunki atmosferyczne i mechaniczne.
| Maksymalny strumień światła | 1000 lumenów |
|---|---|
| Wiązka światła | skupiona |
| Tryby świecenia | Tak |
| Czas pracy w trybie maksymalnym | 45 min |
| Czas pracy w trybie wysokim | 185 min |
| Czas pracy w najsłabszym trybie | 416 godz. |
| Typ zasilania | Bateria |
| Rodzaj akumulatora/baterii | 4x AA |
| Akumulator w zestawie | Nie |
| Materiał obudowy | aluminium |
| Klasa wodoszczelności | IPX 8 |
| Klips w zestawie | Nie |
| Opaska na głowę | Nie |
| Etui w zestawie | Nie |
| Długość | 170 mm |
| Średnica | 34 mm |
| Waga | 133 g |
| EAN | 6952506401925 |
| Kod producenta | LAT/NITECORE EA45S |
| Producent | Nitecore |
| EAN |