W opisie jest nieścisłość, dyfuzor nie jest odłączany lecz obrotowo wysuwany z obudowy, z dość dużym oporem, dzięki czemu nie sposób go zgubić. Sama latarka, jej pomysł, funkcjonalność i wykonanie - pierwsza klasa.
Nitecore LR12 to outdoorowa latarka 2w1, która może pełnić rolę lampy biwakowej. Wyposażono ją w odłączany dyfuzor. Gdy jest zdjęty, LR12 działa jak tradycyjna latarka. Po założeniu dyfuzora latarka zamienia się w praktyczną lampę biwakową, która przyda się na każdym wyjeździe pod namiot.

Model wyposażono w 2 sposoby mocowania, z których można korzystać zamiennie w zależności od potrzeb. Pierwszy to metalowa zawieszka, która umożliwia przyczepienie latarki np. pod sufitem namiotu. Drugi sposób to magnetyczna podstawa, dzięki której latarkę można przytwierdzić do każdej metalowej powierzchni.

Źródło światła stanowi dioda LED Cree XP-L HD V6 o mocy 1000 lumenów. Maksymalny zasięg wiązki to 166 m. Latarkę wyposażono w 4 tryby podstawowe oraz specjalny tryb Beacon. Warto wspomnieć o zastosowaniu nowoczesnej technologii ATR, która zapobiega przegrzaniu się urządzenia.
Latarka została wykonana z aluminium lotniczego pokrytego powłoką HAIII. Źródło światła chroni jasne szkło mineralne z powłoką antyrefleksyjną. Nitecore LR12 jest odporny na upadek z wysokości do 1 m oraz wodoszczelny na poziomie IPX8. Zasilanie stanowi akumulator 18650 lub opcjonalnie 2 baterie CR123.
| Tryb | Turbo | High | Mid | Low | Beacon |
| Moc | 1000 lm | 230 lm | 60 lm | 1 lm | 1000 lm |
| Czas pracy | 1 h | 6 h | 24 h | 900 h | - |
| Zasięg | 166 m | 109 m | 38 m | 5 m | - |
| Intensywność | 6900 cd | 2970 cd | 360 cd | 6 cd | - |
W zestawie:
- latarka,
- smycz,
- dodatkowy O-ring.
Dane techniczne
Kolor: czarny
Materiał: aluminium lotnicze
Maksymalna moc światła: 1000 lm
Maksymalny zasięg: 166 m
Maksymalny czas pracy: 900 h
Zasilanie: 1 × 18650 lub 2 × CR123
Średnica głowicy: 26,9 mm
Długość: 106,2 mm
Waga: 78,5 g
Producent: Nitecore, PRC
Militaria.pl jest dealerem premium marki Nitecore.
Nitecore to jeden z czołowych światowych liderów w projektowaniu i tworzeniu zaawansowanego oświetlenia - od latarek i czołówek, po ładowarki i akcesoria EDC oraz outdoorowe. Rozwiązania tej marki trafiają do ponad 100 krajów i są wykorzystywane m.in. przez służby mundurowe, wojsko, myśliwych, żeglarzy, grotołazów, nurków oraz pasjonatów survivalu. Jako jeden z pionierów branży, Nitecore wprowadziło inteligentne systemy zarządzania energią, zaawansowane układy chłodzenia i elektroniczne sterowanie, które zapewniają wygodną obsługę i długą żywotność. Oferta nieustannie się rozwija, wprowadzając nowe serie i modele oświetlenia o imponujących parametrach, odpornych na trudne warunki atmosferyczne i mechaniczne.
| Maksymalny strumień światła | 1000 lumenów |
|---|---|
| Wiązka światła | skupiona + szeroka |
| Tryby świecenia | Tak |
| Czas pracy w trybie maksymalnym | 1 godz. |
| Czas pracy w trybie wysokim | 6 godz. |
| Czas pracy w najsłabszym trybie | 900 godz. |
| Typ zasilania | Wymienny akumulator |
| Rodzaj akumulatora/baterii | 1x Li-Ion 18650 |
| Akumulator w zestawie | Nie |
| Materiał obudowy | aluminium |
| Klasa wodoszczelności | IPX 8 |
| Klips w zestawie | Nie |
| Opaska na głowę | Nie |
| Etui w zestawie | Nie |
| Długość | 106,2 mm |
| Średnica | 26,9 mm |
| Waga | 78,5 g |
| EAN | 6952506404544 |
| Kod producenta | LAT/NITECORE LR12 |
| Producent | Nitecore |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 2
-
-
Potężne maleństwo. Latarka niewiele większa niż sama bateria i mamy 1000 lumenów. Cudo. Dobre sterowanie, dioda najwyższej klasy. Wykonanie bez zarzutu. Polecam.
Brak opinii