Mocny, solidnie wykonany nóż o konstrukcji full-tang wyprodukowany przez firmę Boker. Głownia o profilu clip-point wykonana została ze stali AUS8 oraz wyprowadzona szlifem płaskim.
Okładziny rękojeści wykonane są z micarty. Posiadają dwie tuleje w których można zamontować linkę zabezpieczającą. W komplecie z nożem otrzymujemy kydexową kaburę z adapterem do montażu na pasku.
Dane techniczne
Długość ostrza: 91 mm
Grubość ostrza: 7 mm
Stal: AUS8
Rękojeść: micarta
Długość całkowita: 195 mm
Waga: 270 g
Producent: Boker, Niemcy
Militaria.pl jest dealerem premium marki Boker.
Boker to niemiecka marka nożownicza z tradycją sięgającą XVII wieku, znana z charakterystycznego logo z kasztanowcem -„Tree Brand”. Już w 1830 roku firma produkowała aż 2000 szabel tygodniowo, które trafiały na europejskie pola bitew. W XIX wieku rozszerzyła działalność na USA, Kanadę i Meksyk, tworząc rozpoznawalne filie. Dziś główna fabryka w Solingen specjalizuje się w ręcznie wykonywanych nożach kolekcjonerskich i użytkowych, także ze stali odzyskanej z historycznych obiektów, jak pancernik Tirpitz. Marka oferuje cztery linie: Boker Manufaktur Solingen, Boker Plus, Magnum i Arbolito. Produkty Boker są cenione przez kolekcjonerów, służby mundurowe i kucharzy na całym świecie.
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Survival-outdoor |
| Długość głowni | 91 mm |
| Grubość głowni | 7 mm |
| Profil głowni | Clip-Point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Micarta |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 270 g |
| EAN | 4045011064968 |
| Kod producenta | 02BO273 |
| Producent | Boker |
| EAN |