Wytwarzany w Polsce przez firmę Dębowa Kuźnia średniej wielkości nóż bushcraftowy. Nóż Myśliwek doskonale sprawdzi się podczas wypraw survivalowych, buschraftowych, budowania schronienia w trakcie pobytu na łonie natury oraz wszystkich zadań, które wymagają wytrzymałego i pewnego noża.
Nóż o konstrukcji full tang z ostrzem o grubości 3 mm i profilu Drop-point wykonano ze stali nierdzewnej 4H13 odpornej na korozję i ścieranie. Głownię zahartowano do twardości 55-57 HRC. Przed zsunięciem dłoni na ostrze chroni odpowiednio wyprofilowany jelec. Karbowanie na grzbiecie ostrza (tzw. jimping) pozwala na pewne oparcie kciuka podczas pracy z narzędziem. Ergonomicznie wyprofilowana rękojeść o antypoślizgowej fakturze została wykonana z laminatu G10. Okładziny przykręcono do trzpienia za pomocą śrub Torx ze sali nierdzewnej.
Do noża dołączono wytrzymałą pochwę wykonaną z Kydexu, która zapewnia wygodny montaż noża przy pasie lub ekwipunku.
Dane techniczne
Długość głowni: 107 mm
Grubość głowni: 3 mm
Stal: 4H13 (55-57 HRC)
Rękojeść: Laminat G10
Pochwa: Kydex
Długość całkowita: 220 mm
Waga: 190 g
Producent: Dębowa Kuźnia, Polska
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Survival-outdoor |
| Długość głowni | 107 mm |
| Grubość głowni | 3 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Niska |
| Odporność na korozję | Dobra |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 220 mm |
| Stal ostrza | 4H13 |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Laminat G10 |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 190 g |
| EAN | 2007696527444 |
| Producent | Dębowa Kuźnia |
| EAN |