Średniej wielkości nóż ogólnoużytkowy wyprodukowany przez włoską firmę LionSteel. Zaprojektowany został przez znanego włoskiego projektanta noży Michele'a Pensato - Molletta, którego pseudonim artystyczny umieszczono na ostrzu noża.
Nóż o konstrukcji full tang z ostrzem o profilu Drop-Point wykonano z odpornej na ścieranie i wykruszenia szwedzkiej stali narzędziowej Sleipner. Gładkie ostrze wyprowadzone zostało szlifem pełnym płaskim (Full Flat Grind) i zahartowane do twardości 60-61 HRC. Głownię wykończono metodą satynowania, podczas której ostrze uległo połowicznemu zmatowieniu. Satynowe wykończenie niweluje większość drobnych rys, które mogą powstać podczas użytkowania noża.
Przed zsunięciem dłoni na ostrze chroni odpowiednio wyprofilowany jelec. Ergonomicznie wyprofilowana rękojeść z antypoślizgową powierzchnią składa się z dwóch okładzin wytworzonych z egzotycznego drewna Santos. Okładziny przykręcono do trzpienia za pomocą śrub torx. Na końcu rękojeści umieszczono otwór umożliwiający doczepienie smyczy.
Do noża dołączona jest ręcznie wykonana pochwa ze skóry naturalnej, którą można zamocować na pasie. Kaburę wyposażono także pasek zapinany na nap, zapobiegający przypadkowemu wysunięciu się noża.
Dane techniczne
Długość głowni: 115 mm
Grubość głowni: 4,5 mm
Stal: Sleipner (chromowo-molibdenowo-wanadowa)
Rękojeść: drewno Santos
Długość całkowita: 241 mm
Waga: 120 g
Producent: LionSteel, Włochy
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Survival-outdoor |
| Długość głowni | 115 mm |
| Grubość głowni | 4.5 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Bardzo dobra |
| Odporność na korozję | Średnia |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Drewno |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 120 g |
| EAN | 8051887881109 |
| Kod producenta | 010837 |
| Producent | LionSteel |
| EAN |