Ogólnie fajny nóż, jednakże gdy go kupowałem miał w opisie długość głowni 15 cm co się niestety okazało nieprawdą gdy nóż otrzymałem. Niestety jedyną reakcją sklepu była informacja że mogę zwrócić. Co do samego noża to jest dość poręczny i przychodzi nawet ostry. Noża nie zwróciłem chociaż trochę niesmaku pozostało.
Nóż o konstrukcji Full Tang wyposażony w klingę o profilu Drop-Point wykonaną z wytrzymałej stali nierdzewnej 7CR15MoV zahartowaną do 60 HRC. Ostrze gładkie Plain wyprowadzono szlifem wklęsłym (Hollow Grind) oraz pokryto warstwą tytanu, która zapewnia wysoką odporność na korozję.
Obustronny jelec chroni dłoń przed zsunięciem się na ostrze. Na grzbiecie klingi, w miejscu oparcia kciuka, umieszczono jimping (karbowanie) zapewniające większą kontrolę nad ostrzem w trakcie prowadzenia cięć.
Ergonomiczna, antypoślizgowa rękojeść została wykonana z syntetycznej gumy, która zapewnia pewny chwyt podczas pracy z narzędziem. Na końcu rękojeści znajduje się lanyard hole, otwór na smycz lub linkę może też pełnić funkcję zbijaka do szyb.
W zestawie znajduje się nylonowe etui, wyposażone w taśmy montaże zgodne z systemem MOLLE.
Dane techniczne
Kolor: Black
Długość głowni: 115 mm
Grubość głowni: 3,8 mm
Stal: nierdzewna 7Cr15MoV
Rękojeść: syntetyczna guma
Długość całkowita: 240 mm
Waga: 162 g
Producent: Martinez Albainox, Hiszpania
Militaria.pl jest dealerem premium marki Martinez Albainox.
Martinez Albainox to hiszpańska marka wywodząca się z tradycji nożowniczych Albacete, obecna na rynku od 1990 roku i dziś znana na całym świecie. W jej ofercie znajduje się ponad 4500 produktów, od klasycznych noży i replik po sprzęt outdoorowy oraz profesjonalne noże kuchenne, które cenią także znani hiszpańscy szefowie kuchni. Do najpopularniejszych modeli należą noże motylkowe i składane noże taktyczne wykonane ze stali nierdzewnej 3Cr13 lub 440C, często wzbogacone o rękojeści z aluminium i drewna. Dzięki połączeniu tradycji, nowoczesnych technologii i atrakcyjnej stylistyki Albainox zdobyła pozycję jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek w swojej branży.
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Survival-outdoor |
| Długość głowni | 115 mm |
| Grubość głowni | 3,8 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Średnia |
| Odporność na korozję | Dobra |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 240 mm |
| Stal ostrza | 7Cr15MoV |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Guma |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 162 g |
| EAN | 8435119898859 |
| Kod producenta | 02RU32380 |
| Producent | Martinez Albainox |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 1
Brak opinii