Oryginale wykonanie, świetny wygląd i w terenie sprzwdza się idealnie.
Nóż survivalowy o konstrukcji full-tang, czyli z trzpieniem klingi przechodzącym przez całą długość i szerokość rękojeści.
Ostrze o profilu drop-point wykonane zostało ze stali nierdzewnej 440 i częściowo pokryto czarną powłoką. Do ergonomicznie wyprofilowanej rękojeści zamocowano stalowymi śrubami okładziny z drewna egzotycznego Pakka. Kształt rękojeści zapobiega ześlizgnięciu się dłoni na ostrze. W tylnej części chwytu umieszczono otwór na linkę lub rzemień zabezpieczającą nóż przed zgubieniem.
W komplecie jest funkcjonalna nylonowa pochwa. Posiada możliwość zaczepienia zarówno do pasa, jak i do oporządzenia w dowolnej konfiguracji, dzięki szlufkom i otworom. Do montażu można użyć dołączonej do kompletu linki paracord 550. Do kabury doszyto kieszeń, w której umieszczono krzesiwo z blaszką oraz osełkę diamentową.
Dane techniczne
Długość głowni: 134 mm
Grubość głowni: 4,5 mm
Stal: 440
Okładziny: drewno Pakka
Pochwa: nylonowa
Długość całkowita: 266,5 mm
Waga: 480 g
Producent: Master Cutlery, USA
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 134 mm |
| Grubość głowni | 4.5 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Niska |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 266,5 mm |
| Stal ostrza | 440 |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Drewno |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 480 g |
| EAN | 805319095934 |
| Kod producenta | ER-555PW |
| Producent | Master Cutlery |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 11
-
-
Solidny w dłoni, wykonanie też dobre
-
Świetna cena do jakości
-
Nóż robi wrażenie co najmniej dwa razy droższego stal jak na 440 nieźle trzyma ostrość waga i wymiary sprawiają, że ciężko będzie go popsuć.
-
Porządny kawałek stali za tę cenę. Nóż wykonany jest solidnie i estetycznie. Jest stosunkowo ciężki ale to na plus.
-
Nóż warty swojej ceny. Przychodzi na ostrzony, nikt z komentujących nie wspomniał że pod okładzinami rękojeści jest mały schowek a w nim minimalistyczny zestaw przetrwania (igła nitka i kilka zapałek z draską). Jedyny minus to brak przystosowania grzbietu noża do krzesania iskier z krzesiwa, trzeba sobie samemu to przygotować.
-
Rękojeść trochę kanciata i przy cięższych pracach wbija się w rękę ale poza tym nóż świetny i dobrze wykonany.
-
Na żywo wygląda dużo lepiej. Rękojeść trochę kanciata przy lekkich pracach jest ok. Przy rąbaniu gałęzi wbija się w rękę. Poza tym nóż starannie wykończony i bardzo ładny. Nie tępi się za szybko i nie uszkadza przy cięższej pracy. Ogólnie jestem bardzo zadowolony,
-
Na żywo wygląda dużo lepiej niż w internecie. Konkretny kawał żelastwa :-)
-
W tej cenie nie trzeba nic więcej. Na ognisko, do lasu na ryby i wiele innych. Cytując klasyków „robi robotę”.
-
Nóż spełnia spokojnie wymagania na podstawowe prace w lesie, przy ognichu itp. Krzesiwo za to niezbyt się sprawdza.
Brak opinii