Solidny nóż z pogrubioną głownią u szczytu ostrza co nadaje fajny efekt przy cięciu i rąbaniu. Jelec od strony palca wskazującego spokojnie chroni rękę przed ześlizgnięciem z wygodnej drewnianej rękojeści a wycięcie na grzbiecie pozwala osadzić kciuk. Dzięki czemu ręka jest bardzo stabilna przy pracy nożem. Wizualnie piękny dla oka więcej problemów miałem z ostrzeniem tego noża. Osełką zajmuje trochę czasu ale diamentowa ostrzałka robi robotę. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony z produktu.
Wierna replika noża spadochronowego będącego na wyposażeniu sił armii Bundeswehry. Nóż cechuje konstrukcja full-tang, czyli z trzpieniem klingi przechodzącym przez całą rękojeść.
Głownię o profilu Drop-Point Recurve wykonano ze stali nierdzewnej, polerowanej. Karbowanie na grzbiecie ostrza (tzw. jimping) pozwala na pewne oparcie kciuka podczas pracy z narzędziem. Ostrze przy jelcu lekko ząbkowane.
Przed zsunięciem dłoni na ostrze chroni odpowiednio wyprofilowany jelec. Rękojeść stanowią ergonomicznie wyprofilowane okładziny z drewna o antypoślizgowej fakturze, które zapewniają pewny i stabilny chwyt w każdych warunkach. Na końcu rękojeści umieszczony został otwór na linkę lub rzemień.
Do noża dołączone jest ręcznie szyta, wykonana z naturalnej skóry pochwa, którą można doczepić do pasa. Brzegi etui przeszyto ozdobną nicią. Kaburę wyposażono w zatrzask typu prym.
Dane techniczne
Długość głowni: 155 mm
Długość części ząbkowanej: 20 mm
Grubość głowni: 5 mm
Stal: nierdzewna, polerowana
Rękojeść: drewno
Długość całkowita: 275 mm
Waga: 290 g
Producent: MFH, Niemcy
Militaria.pl jest oficjalnym dystrybutorem marki MFH.
MFH (Max Fuchs AG) to niemiecka marka z ponad 40-letnim doświadczeniem, specjalizująca się w produkcji i dystrybucji odzieży oraz sprzętu militarnego, outdoorowego i survivalowego. Założona w 1981 roku firma z siedzibą w Freyung w Bawarii, jest jednym z największych europejskich hurtowników w swojej branży. W jej ofercie znajdują się produkty własnych marek, takich jak MFH (Mission for High Defence), Fox Outdoor czy Pure Trash, a także oryginalne elementy wyposażenia wojskowego z magazynów NATO. MFH dostarcza swoje produkty do ponad 10000 partnerów handlowych na całym świecie, oferując szeroki asortyment obejmujący odzież taktyczną, plecaki, śpiwory, namioty, noże, akcesoria EDC oraz sprzęt dla służb mundurowych i miłośników aktywności na świeżym powietrzu.
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Militarno-taktyczny |
| Długość głowni | 155 mm |
| Grubość głowni | 5 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Częściowo ząbkowane-recurve (fala) |
| Odporność na stępienie | Niska |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 275 mm |
| Stal ostrza | Nierdzewna |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Drewno |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 290 g |
| EAN | 4044633041043 |
| Kod producenta | 44463 |
| Producent | MFH |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 1
Brak opinii