Otrzymałem go dzisiaj. Szybka wysyłka i dobrze zabezpieczona przesyłka. Nóż wydaje się solidny i dobrej jakości, a w zestawie znajduje się minizestaw narzędzi. Odkryłem też kamień do ostrzenia schowany za pochwą. Daję 4 gwiazdki, ponieważ rękojeść wygląda na trochę tandetną z tego plastiku. Ogólnie jestem zadowolony.
Średniej wielkości nóż outdoorowo-survivalowy, który doskonale sprawuje się zarówno w zastosowaniach cywilnych, jak i militarnych. Nóż o konstrukcji full tang z ostrzem typu Bowie o wyraźnie zaznaczonej krzywiźnie wykonano z trwałej i odpornej stali nierdzewnej. Głownia pokryta została czarną, matową oksydą dodatkowo chroniącą nóż przed korozją i odblaskami. Górna część głowni jest wyposażona w jednorzędowe ostrza, co umożliwia sprawne cięcie gałęzi.
Przed zsunięciem dłoni na ostrze chroni obustronny, odpowiednio wyprofilowany jelec. Ergonomiczna rękojeść zapewnia pewny chwyt i odpowiedni komfort użytkowania. Okładziny przykręcono do trzpienia za pomocą śrub.
Do noża dołączono solidny pokrowiec który można doczepić do pasa o maksymalnej szerokości 5 cm. Etui wyposażono w dwie niewielkie, odpinane ładownice w których umieszczono przybory survivalowe. Dodatkowe sznurowadła umożliwiają montaż kabury do oporządzenia.
Wraz z nożem znajduje się niewielki zestaw przyborów survivalowych. W jego skład wchodzą:
- kompas ze smyczą,
- ręczna piłka + dwa uchwyty,
- pięć sztuk zapałek z draską
- zestaw do łowienia (3 szt. haczyków, żyłka nylonowa (109 cm))
- papier ścierny,
- dwie igły.
Dane techniczne
Długość głowni: 185 mm
Stal: nierdzewna
Rękojeść: polistyrol
Długość całkowita: 310 mm
Waga: 705 g
Producent: Mil-Tec, Niemcy
Militaria.pl jest oficjalnym dystrybutorem marki Mil-Tec.
Mil-Tec to marka stworzona przez firmę Sturm Handels GmbH, która od 1971 roku specjalizuje się w produkcji i dystrybucji odzieży oraz sprzętu outdoorowego i taktycznego. Korzystając z doświadczenia w pracy z nadwyżkami wojskowymi i jednocześnie rozwijając własne, nowoczesne rozwiązania - jak linia cywilnych kamuflaży Phantomleaf® - firma zyskała renomę producenta wysokiej jakości sprzętu w atrakcyjnej cenie. Marka dba o etyczne standardy w krajach produkcji, aktywnie wspierając inicjatywę "Social Fair". Ciekawostką jest oferta replik historycznych mundurów i wyposażenia wojskowego, cieszących się uznaniem wśród kolekcjonerów i rekonstruktorów.
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Survival-outdoor |
| Długość głowni | 185 mm |
| Grubość głowni | mm |
| Profil głowni | Bowie |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Niska |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 310 mm |
| Stal ostrza | Nierdzewna |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Tworzywo sztuczne |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 705 g |
| EAN | 4046872183355 |
| Kod producenta | 15368000 |
| Producent | Mil-Tec |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 6
-
-
Za tą cenę nóż bardzo dobry, dodatki również są fajne, ale nie są zbyt solidne.
-
Ostrze samo w sobie fantastyczne, jednak rękojeść po kilku użyciach zaczyna latać, a kabura, która jest w komplecie to niestety bubelek.
-
Kompas już mi się zepsuł, zestaw z haczykiem bardzo na plus. Nóż dobry, trochę słabo leży w dłoni
-
Za te pieniążki solidny kawał żelaza
-
Za te pieniążki porządny kawał metalu dodatki też ok
Brak opinii