Klasyka w przepięknym kolorze, full tang, bardzo dobrze się z niego krzesze, pewnie leży w ręce w skrócie jeden z lepszych wyborów w tym przedziale cenowym
Nóż o konstrukcji Full Tang z głownią o profilu Drop-Point wykonaną ze szwedzkiej stali nierdzewnej 14C28N zahartowanej do twardości 58 HRC. Ostrze wyprowadzono częściowym szlifem płaskim (Scandi), a grzbiet jest przystosowany do krzesania iskier z pomocą krzesiwa. Dodatkowo na ostrze naniesiono współrzędne określające położenie siedziby firmy Mora.
Model Garberg został wyposażony w ergonomiczną rękojeść wykonaną z wytrzymałego poliamidu. Fakturowana, antypoślizgowa powierzchnia zapewnia pewny chwyt. Polimerowa kabura o symetrycznej konstrukcji ułatwia przenoszenie i przechowywanie. Skórzana pętla znajdująca się przu kaburze umożliwia mocowanie do pasa lub innych elementów oporządzenia.
Dane techniczne
Kolor: Dala Red
Długość głowni: 109 mm
Grubość głowni: 3,2 mm
Stal: 14C28N
Rękojeść: poliamid
Długość całkowita: 239 mm
Długość całkowita wraz z kaburą: 250 mm
Waga: 207 g
Producent: Mora, Szwecja
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Survival-outdoor |
| Długość głowni | 109 mm |
| Grubość głowni | 3,2 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 239 mm |
| Stal ostrza | 14C28N |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Tworzywo sztuczne |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 207 g |
| EAN | 5902688088415 |
| Kod producenta | NZ-GBD-SSNZ-GBD-SS |
| Producent | Mora |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 2
-
-
Nowa, ciekawa opcja kolorystyczna, a tak w ogóle to oczywiście creme de la creme Szwedzkiego koncernu nożowego. Full tang, najmocniejszy w Morowej rodzinie.
Brak opinii