Nóż zaprojektowany z myślą o rzeźbieniu w drewnie oraz innych precyzyjnych pracach rzemieślniczych.
Wąskie, krótkie ostrze z wysokowęglowej stali C100S pozwala na bardzo dokładne cięcia. Ostrze typu full tang przechodzi przez całą długość ergonomicznie wyprofilowanej rękojeści.
Rękojeść z drewna brzozowego zapewnia komfort i pewność chwytu nawet w sytuacji, gdy dłoń jest mokra lub zabrudzona.
W komplecie z nożem znajduje się praktyczna kabura, ułatwiająca przenoszenie noża oraz drewniana figurka przedstawiająca konia Dala (tradycyjnie rzeźbiona w Szwecji). Figurka sprawdzi się jako model do pierwszych ćwiczeń dla początkujących adeptów rzeźby w drewnie.
Dane techniczne
Stal: wysokowęglowa C100S
Długość ostrza: 62 mm
Grubość ostrza: 2,5 mm
Rękojeść: drewno brzozy
Długość całkowita: 170 mm
Waga:
- zestaw - 200 g
- nóż - 70 g
Producent: Mora, Szwecja
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 62 mm |
| Grubość głowni | 2,5 mm |
| Profil głowni | Straight Back |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Niska |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 170 mm |
| Stal ostrza | C100S |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Drewno |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 70 g |
| EAN | 7391846026341 |
| Kod producenta | SE-WKH-CS-54 |
| Producent | Mora |
| EAN |