Mniejsza wersja SP-1, mały i poręczny ale i wytrzymały.
Spec Plus Air Force Survival Knife SP2 to jeden z modeli Spec Plus używany w siłach powietrznych USA.
Ostrze wykonano ze stali węglowej 1095. Posiada zbrocze oraz piłę umieszczoną na grzbiecie klingi. Fałszywe ostrze także zostało zaostrzone. Dla ochrony przed korozją została pokryta proszkową powłoką w kolorze czarnym.
Rękojeść wykonano z kratonu, posiada obustronny jelec oraz otwór na linkę zabezpieczającą na końcu. Antypoślizgowa konstrukcja pozwala bezpiecznie pracować z nożem nawet mokrymi lub obłoconymi rękami.
W zestawie otrzymujemy pochwę z materiału Cordura ze skórzanymi wstawkami.
Dane techniczne
Stal: węglowa 1095, 57-59 HRC
Długość ostrza: 140 mm
Grubość ostrza: 4,8 mm
Rękojeść: Kraton
Długość całkowita: 270 mm
Waga: 249 g
Producent: Ontario, USA
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Militarno-taktyczny |
| Długość głowni | 140 mm |
| Grubość głowni | 4.8 mm |
| Profil głowni | Clip-Point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Bardzo dobra |
| Odporność na korozję | Średnia |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Elastomer Kraton |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 249 g |
| EAN | 071721086802 |
| Kod producenta | 8305 |
| Producent | Ontario |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 9
-
-
Kawał dobrego noża do lasu, na wyprawę i na inwazje zombi
-
Kawał porządnego noża.Dobry do ciężkich prac, warty swojej ceny
-
Mniejszy i bardziej poręczny brat SP1. Dobre wykonanie i sprawdzone materiały czynią z niego świetny nóż outdoorowy.
-
Bardzo mocny, dobry, porządny nóż który wykona nawet cięższą prace
-
To drugi egzemplarz... jak dla mnie idealny do pracy! Sprawdził się a w razie zgubienia nie boli po kieszeni...
-
Świetnie leży w dłoni. Dobre ostrze
-
Świetny nóż!!!Bardzo ostry i wytrzymały!!!Doskonale wykonany!!!Idealny do ciężkich prac!!!Przednie dosłownie wszystko!!! Gorąco polecam!!!Udany zakup!!!
-
Poczciwa kosa dobrze leży w dłoni, dobra ostra stal. Można rąbać klocki, strugać kijaszki i do kuchni też sie czasem przyda ;) Polecam
Brak opinii