Solidnie wykonany nóż do codziennego użytku (EDC) z obracanym ostrzem. Model łączy zalety stałego noża z wszechstronnością noża kieszonkowego.
Głownię o profilu Drop-Point wykonano ze stali nierdzewnej Aus-8, która dobrze trzyma ostrość i łatwo się ostrzy. Po zwolnieniu zamka jednoczęściowe ostrze można obrócić o 180 st. i uzyskać dostęp do zakrzywionej klingi, która sprawdzi się w takich aktywnościach jak turystyka, wędkarstwo, łowiectwo.
Profilowaną rękojeść w kolorze pomarańczowym wykonana z termo-gumy kraton, która zapewnia pewne trzymanie noża podczas pracy.
W komplecie pochwa z twardego tworzywa. Pochwa ma rozpinaną szlufkę, dzięki czemu można ją odpiąć/przypiąć do pasa bez konieczności jego zdejmowania.
Dane techniczne
Stal: Aus-8
Długość ostrza głównego: 91 mm
Długość ostrza cienkiego: 51 mm
Rękojeść: kraton
Długość całkowita: 211 mm
Waga: 205 g
Producent: Outdoor Edge, USA
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 91 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 211 mm |
| Stal ostrza | AUS-8 |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Guma |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 205 g |
| EAN | 4045011113697 |
| Kod producenta | 02OE004 |
| Producent | Outdoor Edge |
| EAN |