Fulltang, masywny, ciężki, długi, dobrze batonuje, dobrze wygląda. Rękojeść z przyjemniej w dotyku termogumy. Do niektórych prac nieporęczny, np. obieranie ziemniaczka. Trzeba pamiętać, że jest rdzewny a powłoka ochronna nie jest wieczna dlatego należy go czyścić i impregnować po użyciu.
Mocny i solidnie wykonany nóż Frontier SCHF37 wyprodukowany przez firmę Schrade. Ostrze o profilu drop point i konstrukcji full tang wykonano z stali 1095. Głownia pokryta została chroniącą przed korozją i odblaskami warstwą czarnej farby, naniesionej metodą proszkową.
Przed zsunięciem dłoni na ostrze chronią odpowiednio wyprofilowany kształt dolnej części chwytu z karbowaniami oraz karbowana powierzchnia pod kciuk w górnej części. Rękojeść o ergonomicznym kształcie i antypoślizgowej fakturze wykonana została z wytrzymałego kauczuku termoplastycznego TPE. Na jej końcu znajduje się otwór na smycz.
Pochwa wewnętrznie wzmacniana jest polimerem, a wykonana została z nylonu w kolorze czarnym. Na kaburze znajduje się dodatkowa zintegrowana kieszeń w której znajduje się osełka oraz krzesiwo.
Dane techniczne
Stal: 1095
Długość ostrza: 178 mm
Grubość ostrza: 6 mm
Rękojeść: TPE
Długość całkowita: 312 mm
Waga: 427 g
Producent: Schrade, USA
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Survival-outdoor |
| Długość głowni | 178 mm |
| Grubość głowni | 6 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Bardzo dobra |
| Odporność na korozję | Niska |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Tworzywo sztuczne |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 427 g |
| EAN | 044356222563 |
| Kod producenta | SCHF37 |
| Producent | Schrade |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 41
-
-
Nóż fajny, niestety pochwa beznadziejna. Z chęcią dopłaciłbym parę złotych żeby dostać coś solidniejszego.
-
Rewelacyjny nóż. Po ponad półtora roku używania go przy okrzesywaniu drzew ,robnym karczowaniu i innym pracom przydomowym postanowiłem go w końcu naostrzyć. Przed ostrzeniem miał jeszcze nieśmiałą chęć ciąć papier. A uwierzcie mi - przez ten czas zrobił baraaadzo dużo. Cięcie, ciosanie, batonowanie czy nawet typowe rąbanie kawałków drewna jest mu niestraszne :) Otwieracz do czołgów jak to ma Internecie mówią :)
-
Super wyważony:) Idealny do Lasu:)
-
Masywny, szybko się ostrzy. Stal i anoda jak w Cold Steel. Dobrze się nim batonuje, po doostrzeniu można golić. W zestawie pokrowiec w którym znajduje się małe krzesiwo i osełka diamentowa.
-
Super siekiera. W tej cenie to mistrzostwo. Mały minus za uchwyt który trzeba spiłować by nie ranił ręki, co wiąże się z utratą gwarancji.
-
solidny kawał szyny, może swobodnie zastąpić małą siekierkę, szeroki wachlarz zastosowań - używany od ścinania małych drzew po porcjowanie mięsa i drobne prace stolarskie, po ponad 3 latach użytkowania stan niemalże jak nowy, jeden z nielicznych zakupów, który szczerze mogę polecić
-
Piękna klinga. Osobiscie nie widze lepszego noża do batonowania w takiej cenie. GIT!
-
Świetny nóż, nie do zajechania. Jego wielkość i waga naprawdę robią robotę, spokojnie można nim zastąpić mały toporek. Jedynym minusem jest pochwa, mogli by dać jakąś z tworzywa jak w nowszych modelach.
-
Polecam. Dobry topór :) drzewo łupie jak dziki, fajnie leży w dłoni. Ciężar na pasie wg. Mnie nieodczuwalny. Jak na razie nic nie pęka itd. oby tak pozostało. Kawał metalu.
-
Kawał noża, robi robotę , zastąpi z powodzeniem łopatkę albo toporek. Trwały, dużo wytrzyma.
-
Szalony nóż duży, ciężki, ale do lasu - idealny. Sprawdzony na biwaku - świetnie się sprawdza przy ciężkich pracach (6mm grubości), można też popracować delikatnie (wygodna rękojeść, możliwość skrócenia chwytu). W tej cenie - świetny.
-
Świetny kawał noża. Mocny,ciężki czołg. Rozłupywanie drewna na ognisko czy ciosanie kołków to przyjemność,polecam.
-
Solidny kawał noża. Czołg otworzy, drewno batonuje bez problemu. Pochwa solidna, nóż z niej na pewno nie wypadnie
-
masywny, dobrze leżący w ręce. Fajnie sie sprawdza w lesie. Ostry i przy tym super wyglądający, polecam każdemu.
Brak opinii