Fajny nóż do szpanu, ale noże typu Push Dagger muszą mieć troszkę grubszą głownię, z powodów wytrzymałościowych. Ten nóż w przypadku wbicia - przy użyciu go np: w klatkę piersiową, mostek, lub żebro, a nawet kość policzkową, najzwyczajniej się złamie, raniąc nas. Nóż za to ładnie wykonany, dobry do położenia na półeczce.
Bardzo lekki i kompaktowy nóż typu push dagger, który dzięki swoim niewielkim rozmiarom może zawsze nam towarzyszyć przy pasku lub w kieszeni. Obosieczna głownia typu dagger została wykonana ze stali 8Cr13MoV, charakteryzującej się łatwością ostrzenia, dobrym trzymaniem ostrości i wysoką odpornością na korozję. Ostrze wykończono metodą piaskowania (Bead-Blast finish).
Okładzinę ergonomicznie uformowanej rękojeści wykonano z wytrzymałego kauczuku termoplastycznego TPE o antypoślizgowej fakturze. Kształt rękojeści uniemożliwa ześlizgnięcie się palców na ostrze podczas wykonywania pchnięć.
W komplecie znajduje się kabura z termicznie formowanego polimeru z metalowym klipsem do paska. Pochewkę można ustawić w czterech pozycjach, a po odkręceniu klipsa przenosić w kieszeni lub zawiesić na szyi.
Dane techniczne
Stal: 8Cr13MoV
Długość ostrza: 82 mm
Grubość ostrza: 2,5 mm
Rękojeść: TPE
Długość całkowita: 140 mm
Waga: 74 g
Producent: Schrade, USA
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Militarno-taktyczny |
| Długość głowni | 82 mm |
| Grubość głowni | 2.5 mm |
| Profil głowni | Sztylet |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Tworzywo sztuczne |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 74 g |
| EAN | 044356226387 |
| Kod producenta | SCHF54 |
| Producent | Schrade |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 10
-
-
Dobre solidne wykonanie, poręczny i nienajgorzej leży na pasku.
-
Bardzo ostry, solidny i estetyczny. Wygodny chwyt, kabura nie jest najgorsza, brakuje mi możliwości mocowania pod kątem 45 stopni.
-
dobrze wykonany, ostry, mały, "poręczny"
-
Świetny, poręczny mały nóż. Klips dobrze trzyma kaburę np na pasku podczas wyciąganie noża. Fabrycznie dobrze naostrzony, dobrze leży w dłoni, polecam.
-
solidne ostrze, b. "poręczny", polecam
-
B. dobra jakość wykonania, polecam
-
Dobrze wykonany, ostry. Ma klips, który umożliwia noszenie w różnych pozycjach, szybkie wydobycie i skryte noszenie. Może okazać się doskonałym narzędziem samoobrony w przypadku np. uprowadzenia. Mimo groźnego wyglądu jest to narzędzie typowo obronne. Na co dzień z powodzeniem otwieram nim kartony. Generalnie polecam!
-
Dobrze wykonany, kompaktowy nóż, który można bez problemu dyskretnie nosić.
-
Nóż bardzo dobrej jakości, wygodnie nosi się przy pasku, jest dodatkowe wcięcie w klipsie które sprawia że przy wyciąganiu pochwa zostaje na pasku. Sprawdziłem magnesem że nóż ma konstrukcję hidden tang, głownia jest głęboko osadzona w rękojeści, więc jest to jak najbardziej plus. Polecam, nóż warty swojej ceny.
Brak opinii