Lekki i poręczny nóż składany przeznaczony do codziennego użytku (EDC). Głownię o profilu Drop-Point wykonano ze stali narzędziowej D2 charakteryzującej się wysoką odpornością na ścieranie. Na grzbiecie głowni umieszczono karbowanie (jimping), które pozwala na pewne oparcie kciuka i zwiększenie kontroli nad ostrzem w trakcie prowadzenia cięć.
Ostrze otwierane jest za pomocą flippera, który po otwarciu pełni funkcję jelca chroniącego dłoń przed ześlizgnięciem się z rękojeści. Głownie w pozycji otwartej zabezpiecza stabilna blokada Liner Lock. Codzienne wygodne noszenie ułatwia sprężysty, stalowy klips umożliwiający wygodne przymocowanie noża do paska lub do krawędzi kieszeni.
Okładziny rękojeści wykonano z laminatu G10 w kolorze czarnym. Podcięcie na palec i antypoślizgowa faktura gwarantują pewny chwyt.
Dane techniczne
Kolor: Black
Stal: D2
Długość ostrza: 88 mm
Grubość ostrza: 3,5 mm
Długość całkowita: 203 mm
Rękojeść: laminat G10
Blokada: Liner Lock
Waga: 119 g
Producent: Ganzo, PRC
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Ogólnoużytkowy |
| Długość głowni | 88 mm |
| Grubość głowni | 3,5 mm |
| Profil głowni | Drop-point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Bardzo dobra |
| Odporność na korozję | Średnia |
| Typ blokady | Liner Lock |
| Długość całkowita | 203 mm |
| Stal ostrza | D2 |
| Sposób otwierania | Flipper |
| Materiał rękojeści | Laminat G10 |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 119 g |
| EAN | 6972591190252 |
| Kod producenta | FH91-BK |
| Producent | Ganzo |
| EAN |