Niewielki, poręczny i lekki nożyk. Można go nosić w kieszeni lub przy pasku. Przy jego wymiarach i wadze nie czuć, ze ma się go przy sobie. Bobrze leży w dłoni. Dobra jakość w porównaniu do ceny. Polecam
Poręczny nóż ratowniczy ze zbijakiem do szyb oraz przecinakiem do pasów. Narzędzie, które umożliwi niesienie pomocy w przypadku kryzysowej sytuacji.
Głownię o profilu recurve tanto wykonane zostało z nierdzewnej stali 440, którą częściowo pokryto czarną powłoką o właściwościach antyodblaskowych i antykorozyjnych.
Głownię można otworzyć na dwa sposoby: za pomocą kołka pod kciuk lub przez pchnięcie do siebie filppera, który po rozłożeniu głowni stanowi gardę zabezpieczającą dłoń przed zsunięciem się na ostrze. Niezależnie od wybranego sposobu otwarcie głowni jest wspomagane systemem sprężynowym. W pozycji otwartej nóż jest blokowany solidną blokadą liner lock.
Rękojeść noża wykonana została z dwóch stalowych płytek, do których przytwierdzono śrubami aluminiowe okładziny, posiadające fakturę zapewniającą pewny chwyt. W górnej części rękojeści znajduje się żebrowanie, które również stabilizuje nóż w dłoni.
Na uwagę zwraca pomarańczowa kolorystyka oraz zamieszczone na okładzinie logo medycznych służb ratowniczych.
Na końcu noża znajduje się zbijak do szyb oraz przecinak do pasów. Wygodne codzienne noszenie zapewnia sprężysty klips na rękojeści, umożliwiający przypięcie noża za paskiem lub do krawędzi kieszeni. W zbijaku umieszczono otwór na linkę lub rzemień zabezpieczający nóż przed zgubieniem.
Dane techniczne:
Długość głowni: 80 mm
Grubość głowni: 2,5 mm
Stal: 440
Ostrze: gładkie
Rękojeść: aluminium
Blokada: Liner-Lock
Otwieranie: kołek
Długość całkowita: 193 mm
Waga: 135 g
Producent: Master Cutlery, USA
| Typ noża | Składany |
|---|---|
| Styl | Ratowniczy |
| Długość głowni | 80 mm |
| Grubość głowni | 2.5 mm |
| Profil głowni | Tanto |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Niska |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Liner Lock |
| Długość całkowita | 193 mm |
| Stal ostrza | 440 |
| Sposób otwierania | Kołek pod kciuk + wspomaganie |
| Materiał rękojeści | Aluminium |
| Klips do noszenia | Tak |
| Kabura w komplecie | Nie |
| Waga | 135 g |
| EAN | 805319422822 |
| Kod producenta | TF-640EMT |
| Producent | Master Cutlery |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 66
-
-
Dobrze leży w ręce, dobrze wyważony. przydatny na co dzień. Używany 3 miesiące i trzyma ostrość. Świetnie wykonany, za równo na wycieczce jak i na codzień zdaje egzamin. Polecam za te pieniądze.
-
Dobrze leży w ręce, dobrze wyważony. przydatny na co dzień. Używany 3 miesiące i trzyma ostrość. Świetnie wykonany, za równo na wycieczce jak i na codzień zdaje egzamin. Polecam za te pieniądze.
-
Kupiony po raz drugi. Poprzedni dobre trzy lata temu " pracował" w magazynie, gdzie miał do czynienia z drewnem, grubymi kartonami, płytą pilśniową, sklejką,taśmami pakowymi ( nawet metalowymi). Ciął, podważał, ale również bez problemów dawał radę delikatniejszej robocie jak rozpakowywanie zamkniętych kartonów bez obawy uszkodzenia zawartości. idealny kształt głowni zarówno do wbijania ostrego czubka jak i cięcia wklęsłą częścią głowni, która sama wchodziła w tnący materiał i nigdy sama z niego nie wychodziła. Po tych latach "złapał" boczne luzy, których niestety ze względu na konstrukcję nie dało się zniwelować, więc teraz po przejściu sprzętu i właściciela na emeryturę kolej na " następne pokolenie". Jeżeli będzie taki jak poprzednik, to będzie to idealnie rozkładający się prawie jak sprężynowiec jedną ręką dzięki flipperowi idealny mały nóż do prawie wszystkiego!!!!!! Jedynie przecinak do pasów mogli lepiej wyprofilować.
-
Nie wielki i poręczny nożyk. Przydaje się w wielu sytuacjach. Trzyma ostrość
-
Dobry i ostry nóż w stosunku jakości do ceny.
-
Super nóż EDC, otwieranie mega, zamykanie mogli by poprawić.
-
firmowo ostry, wspomaganie otwierania super przydatne
-
w tej cenie rewelacja, fabrycznie ostry, przyspieszenie otwierania na prawdę daje rade.
-
Extra nożyk, bardzo solidny. Do codziennych zadań w sam raz
-
Nóż zakupiony jako uzupełnienie samochodowej apteczki. Mały, stosunkowo lekki i poręczny a jednocześnie sprawia wrażenie niezwykle solidnego. Fajnie leży w dłoni. Bardzo dobrze się rozkłada i składa. Po zaostrzeniu trafił do apteczki i szczerze powiedziawszy mam nadzieje że zarówno ze zbijaka do szyb jak i ostrza do przecinania pasów nigdy nie będę musiał skorzystać. Ogólnie jestem niezwykle zadowolony z zakupu. Bardzo dobra jakość za niewielkie pieniądze.
-
zgodny z oczekiwaniami
-
zgodny z oczekiwaniami
-
Porządnie wykonany. Polecam
-
Ogólnie polecam, nieźle spasowany, fabrycznie dość ostry jednak przecinak do pasów działa tak sobie za co odjąłem jeden od oceny
Brak opinii