Polecam, niezwykle solidny niemiecki nóż, dobry chwyt, mocne wykonanie, bardzo ostry. Idealny na pas taktyczny, alternatywa dla popularnych modeli. Kabura uniwersalna kydexowa (regulacja klucz T8).
Nóż ze stałą głownią będący współczesną interpretacją jednego z najsłynniejszych noży na świecie - Bowie Knife. Ostrze o profilu Spear-Point wykonano ze stali nierdzewnej 440C i wykończono pokrywając satynową powłoką. Odpowiednie hartowanie zapewnia dobre trzymanie ostrości oraz łatwy proces ponownego ostrzenia. Ostrze zostało wyprowadzone szlifem płaskim niepełnym.
Ergonomicznie wyprofilowana rękojeść z polimeru o głębokim teksturowaniu (identyczną jak w pistoletach Q5) zapewnia pewny chwyt noża nawet mokrą lub zabrudzoną dłonią. Mały jelec zapobiega zsunięciu się dłoni na ostrze. Na końcu chwytu znajduje się otwór na linkę zabezpieczającą i metalowa głowica, która może posłużyć za improwizowany zbijak do szyb.
Dołączona do zestawu kydexowa pochwa z klipsem i otworami do przeplatania linki pozwala na mocowanie noża przy pasie, na plecaku, kamizelce lub torbie.
Dane techniczne
Długość głowni: 110 mm
Grubość głowni: 5 mm
Stal: nierdzewna 440C
Rękojeść: polimer
Długość całkowita: 220 mm
Masa: 210 g
Producent: Umarex & Walther, Niemcy
Militaria.pl jest dealerem premium marki Umarex.
Umarex to niemiecka firma założona w 1972 roku, która należy do największych producentów wiatrówek, replik ASG i pistoletów alarmowych na świecie. Marka zasłynęła z wiernych replik broni palnej tworzonych na licencjach takich gigantów jak Glock, Heckler & Koch, Walther czy Beretta. W jej ofercie znajdują się także systemy treningowe T4E, amunicja, akcesoria oraz sprzęt obronny. Umarex wyróżnia się innowacjami, m.in. rewolucyjnymi wiatrówkami CO2 i systemem Fast Action. Dzięki globalnej dystrybucji produkty marki dostępne są już w kilkudziesięciu krajach. Pierwszy wielki sukces Umarex przyniosła nietypowa replika rewolweru sprzedawana w zestawie stylizowanym na książkę o Sherlocku Holmesie - produkt, który sprzedawał się w dziesiątkach tysięcy egzemplarzy rocznie.
| Typ noża | Z głownią stałą |
|---|---|
| Styl | Militarno-taktyczny |
| Długość głowni | 110 mm |
| Grubość głowni | 5 mm |
| Profil głowni | Spear-point |
| Rodzaj ostrza | Gładkie |
| Odporność na stępienie | Dobra |
| Odporność na korozję | Bardzo dobra |
| Typ blokady | Ostrze stałe |
| Długość całkowita | 220 mm |
| Stal ostrza | 440C |
| Sposób otwierania | Ostrze stałe |
| Materiał rękojeści | Tworzywo sztuczne |
| Klips do noszenia | Nie |
| Kabura w komplecie | Tak |
| Waga | 210 g |
| EAN | 4000844816412 |
| Kod producenta | 5.0873 |
| Producent | Umarex |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 2
-
-
Nóż rewelacja, stal 440C, kydex, klips i świetna cena oraz wykonanie bez zarzutu.
Brak opinii