Teleskop Opticon SkyChart 203F800EQ-4
Produkt archiwalny
Do góry
Astronomiczny teleskop zwierciadlany (reflektor) o aperturze 203 mm i ogniskowej o wartości 800 mm. Opticon SkyChart 203F800EQ-4 to elementarne narzędzie wprowadzające w dziedzinę astronomii amatorskiej. Zdolność rozdzielcza urządzenia pozwala na rozdzielenie gwiazd położonych od siebie o 1''.
Zestaw zawiera:
- teleskop SkyChart,
- dwa wymienne okulary 1,25" - PL 6,5mm oraz PL 25 mm,
- szukacz optyczny 6x30,
- aluminiowy statyw,
- soczewka Barlowa x2,
- soczewka Odwracająca 1,5x,
- filtr Księżycowy.
Dane techniczne
Układ optyczny: reflektor (teleskop zwierciadlany)
Średnica: 203 mm
Ogniskowa: 800 mm
Maks. teoretyczne powiększenie: 200x
Światłosiła: f/4
Szukacz optyczny: 6 x 30
Zdolność rozdzielcza: 1"
Zasięg gwiazdowy (magnitudo): 12 mag
Wyciąg okularowy: 1,25"
Montaż: paralaktyczny EQ-4
Okulary: Plössl PL 25 mm, Plössl PL 6,5 mm
Soczewka Barlowa: Barlow 2 x
Odwracacz obrazu: tak, powiększenie 1,5 x
Waga: 24,4 kg
Producent: Opticon
Więcej informacji
Waga 24,4 kg
Średnica obiektywu (mm) 203
Typ teleskopu Reflektor Newtona
Ogniskowa 800 mm