Kompaktowy monokular termowizyjny ułatwiający prowadzenie obserwacji w warunkach słabej widoczności. Czas uruchamiania urządzenia wynosi zaledwie 2 sekundy, co umożliwia błyskawiczne rozpoznanie celu. Model TD410 wyposażono w zoom optyczny 1,9x oraz zmienny zoom cyfrowy 1x, 2x i 4x - pozwala to na zauważenie obiektów oddalonych nawet o 1850 metrów.
Detekcja obiektu:
- detekcja pojazdu (2,3 × 2,3 m): 1850 m,
- rozpoznanie pojazdu (2,3 × 2,3 m): 800 m.
- detekcja człowieka (1,8 × 0,5 m): 800 m,
- rozpoznanie człowieka (1,8 × 0,5 m): 400 m,
W termowizorze zastosowany został sensor o rozdzielczości 400 x 300 pikseli i częstotliwości 50 Hz, przy odstępie między pikselami na poziomie zaledwie 12 µm. Czułość sensora pozwala na wychwycenie różnic w temperaturze poniżej 40 mK. Zastosowano w nim wyświetlacz LCOS o przekątnej 0,4" i rozdzielczości 1280 × 960 pikseli.
Monokular termowizyjny ma pięć trybów wyświetlania obrazu:
- White hot - ciepły w jasnym kolorze, im wyższa temperatura, tym jaśniejsza jest tonacja,
- Black hot - ciepły w ciemnym kolorze, im wyższa temperatura, tym ciemniejsza jest tonacja,
- Red hot - obraz jak w „black hot” z czerwonym wyróżnieniem najcieplejszych elementów,
- Iron red - od niskiej temperatury do wysokiej temperatury, obraz jest kolorowy od fioletowego, różowego, czerwonego, pomarańczowego do białego,
- Blue heat - jak "Iron red", kolory od niebieskiego do czerwonego.
Zintegrowany moduł Wi-Fi i Bluetooth pozwala na bezprzewodowe zapisywanie nagrań na telefonie z zainstalowaną aplikacją TargetIR (dostępna na system Android i iOS). Wbudowane porty (USB-C, micro HDMI) oraz łączOność bezprzewodowa umożliwiają podłączenie zewnętrznego wyświetlacza w postaci np. telefonu lub tabletu.
Korpus termowizora został wykonany z wytrzymałego polimeru. Dzięki zwartej budowie i zastosowaniu uszczelek spełnia on klasę wodoodporności IP66 oraz jest odporny na upadki z wysokości do 1 m.
Zasilany przy pomocy wymiennego akumulatora 18650 o pojemności 2200 mAh. W pełni naładowany akumulator pozwala na 7 godzin ciągłej pracy. Możliwość pracy przy podłaczonym zewnętrznym źródle zasilania, np. z powerbanku, oraz możliwość wymiany akumulatora pozwalają na prowadzenie całonocnych działań w terenie.
W zestawie znajdują się:
- termowizor,
- kabel USB-C,
- ładowarka,
- akumulator 18650 2200 mAh,
- osłona soczewki,
- pasek na nadgarstek,
- etui.
Dane techniczne
Rozdzielczość sensora: 400 x 300, 12 µm
NETD: ≤40 mk
Rozdzielczość wyświetlacza: 1280 × 960
Odświeżanie obrazu: 50 Hz
Obiektyw: 19 mm, F1,0
Pole widzenia kątowe: 13,6 x 10,3
Zoom cyfrowy: od 1 do 4x
Zoom optyczny: 1,9x
Maksymalny zasięg: 1850 m
Zasilanie: akumulator 18650 2200 mAh
Wymiary: 150 x 40 x 70 mm
Wodoodporność: IP66
Temperatura pracy: -30 do +60 st. C
Korekcja dioptryczna okularu: tak, -4/+2
Waga: 350 g
Producent: Guide, PRC
| Siatka celownicza | Nie |
|---|---|
| Wbudowana pamięć | Nie |
| Typ termowizora | Monokular |
| Tryby wyświetlania | 5 |
| Możliwość montażu celownika optycznego | Nie |
| Pole widzenia | 13,6 x 10,3 |
| Detekcja pojazdu | 1850 m |
| Detekcja człowieka | 800 m |
| Klasa wodoszczelności | IP 66 |
| Zasięg maksymalny | 1860 m |
| EAN | 5905317952460 |
| Producent | Guide |
| EAN |