Wszystko w porządku.
Wiatrówka firmy Crosman nawiązujący stylistyką do pistoletu PX4 Storm. Szkielet pistoletu wykonany jest z lekkiego i mocnego tworzywa sztucznego, natomiast ruchoma lufa, mechanizmy wewnętrzne oraz magazynek pudełkowy zostały wykonane z metalu.
W pistolecie zastosowano mechanizm spustowy w systemie DAO (Double Action Only), co oznacza, iż przeładowanie oraz napięcie mechanizmu uderzeniowego następuje każdorazowo poprzez naciśnięcie spustu. Wobec tego pistolet nie posiada zewnętrznego kurka. Przed oddaniem niekontrolowanego strzału chroni bezpiecznik nastawny umieszczony z prawej strony nad językiem spustowym.
Pod lufą umieszczono szynę akcesoryjną w standardzie RIS 22 mm umożliwiająca montaż oświetlenia taktycznego lub celownika laserowego.
Dwurzędowy magazynek ma pojemność 20 śrucin typu BB w kalibrze 4,5 mm. wiatrówka zasilana jest nabojem CO2 12g umieszczanym pod zdejmowanymi okładzinami chwytu. Jeden nabój pozwala na oddanie około 60 strzałów.
Dane techniczne
Kaliber: 4,5 mm (.177)
Typ śrutu: 4,46 mm (BB)
Napęd: 12 g nabój CO2
Materiał wykonania: tworzywo sztuczne i metal
Pojemność magazynka: 20 kulek
Prędkość początkowa: 160 m/s
Ilość strzałów z jednej kapsuły CO2: 60
Długość całkowita: 171 mm
Waga: 500 g
Producent: Crosman, USA
Militaria.pl jest wyłącznym dystrybutorem marki Crosman w Polsce.
Crosman to marka o ponad stuletniej tradycji, która od lat dostarcza entuzjastom strzelectwa niezawodne wiatrówki i amunicję. Przełomowym momentem w jej historii było wprowadzenie w 1954 roku naboju CO2 Powerlet - 12-gramowej kapsuły, która zrewolucjonizowała rynek, oferując o 50% więcej gazu niż wcześniej stosowane naboje 8-gramowe. Pozwoliło to na oddanie znacznie większej liczby strzałów z jednej kapsuły. Z biegiem lat Crosman rozszerzył swoją ofertę, wprowadzając repliki airsoftowe, optykę oraz akcesoria. Dziś marka oferuje szeroką gamę produktów, które sprawdzają się zarówno w rekreacyjnym strzelectwie, jak i w profesjonalnym treningu.
| Stylistyka | Militarno-taktyczna |
|---|---|
| Materiał osady/szkieletu | Tworzywo sztuczne |
| Klasa celności | Rekreacyjna |
| Rodzaj śrutu | BB (okrągły) |
| Energia początkowa | Poniżej 17 J |
| Prędkość początkowa | 160 m/s |
| Napęd wiatrówki | CO2 12 g |
| Ilość strzałów z jednostki zasilania | 60 b/d |
| Blowback | Nie |
| Magazynek | Tak |
| Pojemność magazynka | 20 b/d |
| Przeładowanie śrutu | Automatyczne (seria) |
| Przyrządy celownicze stałe | Tak |
| Możliwość montażu celownika optycznego | Nie |
| Długość całkowita | 171 mm |
| Waga | 0.5 kg |
| EAN | 028478133020 |
| Kod producenta | P10 |
| Producent | Crosman |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 71
-
-
Szalu nie ma, powiedzmy przeciętna zabawka dla początkujących. Magazynek lubi się przyciąć, dokręcanie naboju CO2 zawsze z strata części gazu, a osłona rękojeści z czasem dość luzna. Na plus celność i moc, z 20m butelki nie mają szans na pierwszych 2 magazynkach, trzeci to już szkoda kulek bo tylko pluje.
-
posiadam ten pistolet od ponad roku i ani razu się na nim nie zawiodłem przy umiejętnym użytkowaniu kulki nie wypadają z magazynka podczas wsuwania go po prostu trzeba odpowiednio wsadzić magazynek nie zaciął mi się ani razu czasem rzadko strzeli na pusto albo dwoma kulkami na raz ten pistolet może i wyglądem nie grzeszy ale za to ma dobrego kopa ja osobiście jestem zadowolony ! ;)
-
Ogólnie rzecz biorąc otrzymałem produkt uszkodzony fabrycznie. Jednakże złożyłem reklamacje i bardzo szybko odwiedził mnie kurier aby zabrać pistolet do serwisu. Reklamacja została rozpatrzona pozytywnie i odesłano mi (niezwykle prędko) naprawiony produkt. Jutro będę testował aczkolwiek już teraz oceniam obsługę 10/10. (Za cały proces reklamacyjny nie zapłaciłem ani grosza) Pozdrawiam i polecam sklep Militaria
-
Pistolecik całkiem fajny, moc bardzo dobra, celność raczej słaba, dałbym mu 3.5, ale nie ma połówek. Na początek w tej cenie może być.
-
Za taką cenę polecam. Co rok padają uszczelki ale to do ogarnięcia. Ale po jakimś czasie człowiek sobie uświadamia że jednak warto parę groszy dołożyć i zakupić wiatrówkę z wbudowanym zbiorniczkiem w magazynku!
-
Jako pierwsza wiatrówka na CO2 sprawdza się świetnie, wystrzelone ponad 700 kulek i wszystko ok. Dosyć celna, wydajna i łatwa w obsłudze. Szczerze polecam!
-
Po drobnych modyfikacjach niesamowita moc. Tłumik poprawił mi celność. Wystrzelane ok 5000 kulek.
-
super, bardzo polecam
-
Mały, przyjemny ale naprawde mocny :) dobrze się z niego strzela :) polecam do rekreacji :)
-
Za taką cenę lepsza niż większość. Po ok 1000 strzałach (jedna sesja strzelania z córką) padają uszczelki. Sklep pomaga w takich sytuacjach wzorowo.
-
bardzo fajny pistolet wiatrówka do testowania i podnoszenia swoich umiejętności strzeleckich. Pistolet prosty w obsłudze i dobrze wykonany. polecam
-
Opinia po pierwszym dniu użytkowania. Wbrew temu co pisali poprzednicy nie zaciął się ani razu i nie oddałem żadnego strzału na pusto(może zasługa smaru). Jeżeli się sprawnie zamontuje kapsułę CO2 bez ubytku gazu to wystarczy na ponad 100 strzałów pełnej mocy. Sam byłem w szoku gdy tutaj czytałem, że wystarczy na około 50. 4 nabojeCO2 prawie wystarczyły na opakowanie 500 kulek BB WOW! Wykonany perfekcyjnie w pełni uzbrojony ma "fajną" wagę. Wysyłka szybko sprawnie. 5 gwiazdek dla solidnej firmy.
-
Moja pierwsza krótka wiatrówka, po pierwszym użyciu byłem mile zaskoczony, moc ok, wykonanie ok (trochę zabawkowa) Zostawiłem nabój co na 3 dni i odkształcila mi się gumka uszczelniająca, rozebrałem , obruciłem i już jest ok :) Proponuję odrazu zakup oleju do naboji co pellgunoil. Daje 5 gwiazdek ale będę szukał dalej czegoś co zaspokoji moje oczekiwania :)
-
Polecam, dobra jakość. Cena atrakcyjna. Jestem zadowolony.
Brak opinii