Świetna klasyczna wiatrówka. Zdecydowanie nada się do strzelania rekreacyjnego na krótkich i średnich dystansach. Z celownikiem optycznym zaskoczy celnością.
Klasycznie łamana wiatrówka z gwintowaną lufą kaliber 4,5 mm, strzelająca śrutem ołowianym typu diabolo. Karabinek korzysta ze sprężyny gazowej IGT Mach1 w połączeniu z cylindrem o średnicy 33 mm - Gamo Power 33mm. Zastosowanie sprężyny gazowej redukuje ilość generowanych przy strzale drgań, wycisza pracę całego mechanizmu oraz zapewnia znacznie dłuższy cykl pracy, eliminując zjawisko spadku mocy następującego wraz z jej zużyciem.
Łoże karabinka pokryte został antypoślizgową fakturą. W stopce kolby zastosowano technologię SWA (Shock Wave Absorber), która obniża odczuwalny odrzut nawet do 74% w stosunku do standardowych stopek. Dzięki wyjmowanym wkładkom, możliwe jest jej dostosowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika.
Spust karabinka wykonany w technologii SAT (Smooth Action Trigger), co pozwala na lepszą kontrolę nad wiatrówką podczas strzału. Spust SAT oferują gładką drogę na całej długości mechanizmu oraz wyraźny, jednak płynny punkt przełamania - wystrzału. SAT wyposażono także w regulację długości drogi języka spustowego.
Łatwość w mierzeniu do celu - nawet w trudnych warunkach oświetleniowych - zapewniają światłowodowe przyrządy celownicze: czerwona muszka i zielona szczerbinka regulowana w pionie i poziomie. Zastosowanie przyrządów światłowodowych ułatwia i przyspiesza celowanie w warunkach gorszego oświetlenia - po zmierzchu, a także w zaimprowizowanej strzelnicy w pomieszczeniu zamkniętym.
Karabin na grzbiecie cylindra ma zamontowaną szynę montażową 11 mm Gamo RRR. Szyna RRR (Recoil Reducing Rail) znacznie wydłuża żywotność mocowanej na wiatrówce lunety.
Dane techniczne
Kaliber: 4,5 mm
Prędkość początkowa: 300 m/s
Energia kinetyczna: poniżej 17J
Długość całkowita: 1110 mm
Waga: 3000 g
Producent: Gamo, Hiszpania
| Stylistyka | Militarno-taktyczna |
|---|---|
| Materiał osady/szkieletu | Tworzywo sztuczne |
| Klasa celności | Precyzyjna |
| Rodzaj śrutu | Diabolo |
| Energia początkowa | Poniżej 17 J |
| Prędkość początkowa | 300 m/s |
| Napęd wiatrówki | Sprężyna gazowa |
| Ilość strzałów z jednostki zasilania | 1 b/d |
| Magazynek | Nie |
| Pojemność magazynka | 1 b/d |
| Przeładowanie śrutu | Ręczne |
| Przyrządy celownicze stałe | Tak - światłowody |
| Możliwość montażu celownika optycznego | Tak |
| Długość całkowita | 1110 mm |
| Waga | 3 kg |
| EAN | 793676070223 |
| Kod producenta | 6110087-BKIGTS16J |
| Producent | GAMO |
| EAN |
Opinie ze zdjęciami
Podsumowanie opinii
Liczba opinii: 1
Brak opinii